Intensivpflege hanau
Yazar Net
4B Hizmet Dökümü

4B Hizmet Dökümü

4B hizmet dökümü son dönemlerde internet en fazla aranan bilgiler içerisindedir. Çalışma hayatı içerisinde olan insanlar için çalışma bilgileri büyük önem taşır. 4B de bu bilgilerden biridir. Değişen sigorta sisteminden 4B hizmet dökümüne ulaşmak ve merak ettiklerinizi cevaplandırmak için sitemiz size hizmet sağlar. Bu sayede dilediğiniz tüm sorularınızda size yardımcı olarak en iyi hizmeti almanızı sağlarız.

4B Hizmet Dökümü Nedir?

2007 yılında değişen kanun ile birlikte sigorta kapsamındaki tüm birimler tek bir çatı altına alınmıştır. Bu nokta da ilgili birimin adı Sosyal Sigortalar Kurumu olmuştur. Bu kurum kapsamında eskiden Bağ – Kur olarak geçen kişiler şimdi 4B’ ye mensup kişilerdir.

4B, kendi çalışma alanlarını kendisi yaratan kişilerin oluşturdukları bir sistemdir. Dışarıdan yatırdıkları SGK primleri ile kendileri emekli maaşlarını yatırırlar. Bu sayede de uzun yıllar çalışmanın karşılığını almak isterler.

Tüm çalışanlar devlet dairesinde ya da bir işveren kişinin yanında çalışmasına devam etmez. Kimi insanlar kendi işlerini kendisi kurar. Bu nedenle de primlerini yine kendisi yatırmak zorundadır. Prim yatırmak oldukça önemlidir. Bunun öneminin nedeni çalışma hayatında olan kişilerin ileride rahat etmeleridir.

4B Hizmet Dökümüne Nasıl Ulaşılır?

Kendi işlerinde çalışan insanlar ileriki yaşlarında aynı diğer çalışanlar gibi emekli ikramiyesi alarak emekli olmak ister. Bu doğrultuda da kişiler dışarıdan emeklilik primlerini yatırır. Ancak bu prim yatırma sırasında kimi zaman süreklilik gösteremez. Kişiler bu açıdan bakıldığında da bir şekilde oluşan prim miktarlarını ya da borç durumlarını öğrenmek ister.

4B sistemi içerisindeki bir kişinin oluşan borcunu öğrenmesi yeni devlet sistemi içerisinde oldukça kolaydır. Sitemizi ziyaret ederek 4B hizmet dökümü ile alakalı tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sayede de durumunuzu görerek; geleceğe yönelik planlarınızı son derece etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sitemiz tüm 4B sorularınızda size yardımcı olur. Almak istediğiniz hizmet adımlarını da yine sitemiz aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Size kolaylık sağlayan internet sitemiz aracılığı ile 4B dökümlerine anında ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın