Intensivpflege hanau
Yazar Net

ABD Senatosu BlackBerry’den Vazgeçiyor!

Gün geçtikçe eski telefonların gücünü kaybeden BlackBerry oldukça büyük bir sürpriz ile karşı karşıya kaldı. Artık Amerika Birleşik Devletleri’nin senatosu BlackBerry firmasının telefonlarını hiçbir şekilde kullanmayacağını açıkladı. Önceki zaman dilimlerinde Apple’ı olan BlackBerry ile ilerlemeyen zamanla eski gücünün kaybetmiş böylece artık son kullanıcı tarafından da neredeyse vazgeçilmez seviyede olmuştu.

Son günlerde ise şansını Android cihazlarda bir kez daha denemeye çalışan BlackBerry artık kendi platformundan vazgeçmek üzere. Buğun BlackBerry’nin en sadık olan müşterisi olan Amerika Birleşik Devletleri Senatosunu kaybetti. BlackBerry firmasını oldukça ciddi düşüşleri yaşamasından rağmen güvenli bir platform sunduğu için Amerika Birleşik Devleti Senatosu ve birçok devlet başkanı BlackBerry kullanmayı tercih ediyordu fakat BlackBerry’in satışları düşmüş olduğu için Android’e yönelmesi böylece firmaların BlackBerry’ye ait olan platformuna destek vermeyi bırakmasına başlaması için eski BlackBerry’nin sonunu getirmiş durumda.

Çok daha öncesinde Amerika Birleşik Devleti Başkanı olan Baracak Obama artık BlackBerry’nin kullanmasını bırakarak son derece de büyük oranda güvenlik önlemleriyle birlikte Samsung Galaxy S4 cihazına geçmişti böylece akıllı bir telefon olmasına rağmen tüm özelliğini kaybetmişti. Şimdi ise benzeri bir olan senatoda yaşanmış ve ABD’nin senatosu artık resmi olarak BlackBerry’den vazgeçti.

Senatonun BlackBerry yerine hangi marka ve hangi işletim sistemini kullanacağı henüz bilinmiyor fakat ne olursa olsun BlackBerry’nin sonunun çok kötü seviyede olacağı düşünülüyor. Senatonun Samsung Galaxy S6 ve iPhone SE modellerinin tercih edebileceğini düşünüyor.

Esasında BlackBerry’in durumu oldukça kötü durumda olduğunu görebiliyoruz çünkü yavaş yavaş köklü müşterilerinin kaybetmesi daha da gerilemesine neden oluyor. En kısa sürede yapacağı çalışmalar ile kendisini toplaması ve müşterilerin firmadan vazgeçmesini önlemesi gerekiyor. Bakalım konu hakkında firma tarafından ne gibi açıklamalar gelecek merak konusu.

Yorum Bırakın