Yazar Net

Adil Kullanım Kotası Genişletildi

2018 senesinin sonrasında internet kullanım sınırına dair gelen bilgilere göre artık kullanıcılar daha özgür ve daha hızlı erişime sahip olacak.Adil kullanım kotasının tamamen ortadan kalkacağı tarihe kadar ise kademeli bir şekilde geçiş yapılacak. Titizlikle üzerinde durulan kota aşıldıktan sonra hızın farkedilir bir ciddi oranda düşmesi internet kullanımının sıkıntıya sokarken 3 Mbps yerine 5 Mbps’ye düşürülecek hız vesilesiyle kişilerin daha hızlı bir internete erişme imkanı sağlanacak.

Bazı Saatler Arasında Kota Sınırı Yok!

Adil kullanım kotası kapsamında en önemli gelişme ise kotanın kaldırılacağı tarihe kadar belirli saatler arasındaki işlemlerin adil kullanım kotasına dahil edilmeyeceği. Gece 02.00 ile 08.00 saatleri arasında yapılan tüm işlemler adil kullanım kotası dahilinde kabul edilmeyecek ve böylece kişiler kota kullanmamak için bu saatler arasında işlemlerini yaparak daha esnek bir kullanıma sahip olabilecek. Adil kullanım kotası ile ilgili yapılan bu açıklamalar kullanıcıların ihtiyaçlarını daha iyi bir şekilde karşılayabilecek.

2 Yorum Mevcut

  • çok bilgilendirici bir paylaşım olmuş jeneratörler hakkında da bir şeyler paylaşabilirmisiniz

  • Adil kullanım kotası zaten çok sıkıntılı bir şeydi. Düşünsene sana sözde sınırsız internet veriyorlar ama iş uygulamaya geldimi kota katıyorlar. Hiç bişey anlamıyoruz bu işten, helede benim gibi sürekli internette film izleyen arkadaşlar büyük sorun yaşıyor. Hızlı sıkıntılarından bıkmıştık keşke daha erken zamana alsalarda adil kullanım saçmalığından bir an önce kurtulsak.