Yazar Net

Android Studio 2.0 İndirme Sürecine Sunuldu!

Uygulama ve oyun yazılımları ile uğraşan yazılımcıların yazılımlarını çok daha verimli bir halde yapmalarını sağlayacak olan Android Studio 2.0 indirmeye aktif hale geldi. Google, Sunmuş olduğu birçok yeni özelliği ile beraberinde sunduğu yeni entegre geliştirme ortamı Android 2.0’ı faaliyete geçirdi. İlk modeli Kasım ayında tanıtlan Android Studio 2.0, IDE’nin ikinci büyük versiyonu oldu. Bir önceki versiyonlarına nazaran Android emülatörünün çok daha hızlı bir şekilde çalıştığı ve Instant Run dahil olmak üzere birçok yeniliğin de getirildiği Android Studio 2.0’a gelen iyileştirmeler aşağıdaki şekilde.

Anlık Çalıştırma Desteği: Sunulan butona tıkladığınızda artık yapmış olduğunuz değişiklerle ilgili olarak analizleri ve belirlemiş olduğunuz kodların dağıtımını belirleyebildiğiniz gibi daha hızlı sonuçlar alacaksınız.  Bu özellik herhangi bir cihaz üzerinde rahatlıkla çalışabiliyor.

android_studio_wide[1]

Android Emülatör: Android Emülatörün sunmuş olduğu yeni versiyonu, Bir önceki versiyonuna nazaran işlemci ve RAM olarak üç kat iyileştirilmiş seviyede. ADB itme hızı ise toplamda 10 kat daha hızlı durumda. Esasında resmi olarak sunulan Android Emülatörlerin yeni versiyonlarına baktığımızda gerçek cihazlara göre daha hızlı durumda oluyor. Android Studio 2.0 da bu oran standartların üzerine çıkartılmış durumda.

Cloud Test Ortamı: Bu test ortamı yazmış olduğunuz uygulamayı geniş bir alanda test etmenize yardımcı oluyor.

Kolay İndeksleme: Oluşturulan bu hizmet ise kullanıcıların Google Arama üzerinden uygulamaların daha rahat bulmasına yardımcı olacak. Uygulama kodunun doğru açıda yapılandırılmasını destekleyecek. Android Studio 2.0, Google Uygulama İndeksleme hizmeti ile görev yapacak olan AndroidManifest.xml’e yeni özellikleri eklemesine yardımcı olacak.

GPU Hatalarını Önleme ve Önizleme: Eğer açık kaynaklı oyunları a da yoğun bir grafiğe sahip olan uygulamaların geliştirilmesinde görev üstleniyorsanız Android Studio 2.0, Sizlere yeni bir GPU hata ayıklayıcı hizmeti sağlıyor. Sağlanan bu hizmet, Ayıklamış olduğu hataların tespitini yaparak bir kara içerisine alacak ve uygulama içerisinde size daha etkili kodlar yazmanız için yol gösterecek.

Google’ın sunmuş olduğu Android Studio’nun bir önceki versiyonunu kullanıyorsanız yazılımın ara yüzünden güncelleme kısımlarını kontrol edin. Bu şekilde yeni sürüme ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın