Yazar Net

Apple Anlaştığı Bir Türk Operatörle Birlikte, Eski iPhone’ları Alarak Yerine iPhone 7 Verecek!

Amerika kökenli teknoloji devi olan Apple, Değişim kampanyası sürecinde Türkiye sınırları içerisinden yeni bir operatör ile anlaşma sağlayarak eski bir iPhone’larını alarak kullanıcılarına iPhone 7 verecek. Apple’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulamış olduğu değişim kampanyasında yeni iPhone’ların kullanıcılara verilmesi, Büyük bir oranla bu yıldan itibaren Türkiye içinde geçerli hale gelecek.

Apple’ın Türkiye sınırları içerisinde ki bir GSM Operatörü ile anlaştığı açıklanıyor. Bu duruma göre kullanıcıların eski telefonları alınacak, Yerine güncellenen tarifelerle birlikte iPhone 7 ürünü verilecek. Bahsi geçen bu değişim kampanyasının ise 7 Eylül tarihinden, Yani iPhone 7’nin tanıtıma çıkacağı tarihten hemen bir ay sonra mağazalarda kampanyanın boy göstermesi tahmin ediliyor.

44fecaad57ed1aa292c17ea746dd7611eaab600d[1]

Şimdilik sadece bir tane operatör ile sağlanacak olan bu kampanyanın ilerleyen zaman diliminde diğer operatörlerle de anlaşması sağlanarak daha da fazla yayılacağı düşünülüyor. Toplamda 3.500 TL’ye kadar yaklaşan bir fiyat ile satışa çıkmasını tahmin ettiğimiz iPhone 7’lere bu tarz bir kampanya dahilinde sahip olmak, Özellikle de cihazı almak isteyip fakat maddi açıdan sıkıntılarda olan iPhone kullanıcılara için biçilmiş kaftan yeni bir kampanya olacak.

Eğer anlaşmayı sağlayan Turkcell gibi bir operatör ise fiyatların tekrardan yüksek olacağını düşünüyorum çünkü Turkcell’in telefon kampanyalarında izlediği politika özellikle Apple cihazlarında normal fiyatının üzerinde satışlarda bulunduğundan dolayı tamamen iPhone 7 ürünün ucu ucuna Apple’ın belirlediği fiyat ile aynı olacağını düşünüyorum.

Apple ile anlaşma yapan operatör henüz bilinmiyor daha detaylı bir açıklama yaklaşık olarak bir, bir buçuk hafta içerisinde konu hakkında tüm detaylara sahip olacağız. 7 Eylül’e kadar yorum olarak bizlere hangi operatörle anlaştığını tahmin ettiğiniz düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın