Yazar Net

Apple Hindistan’da Büyümeyi Hedefliyor!

Geride bıraktığımız hafta Tim Cook’un düzenlemiş olduğu Çin ziyaretinden hemen sonra Hindistan’a geçti. Hindistan’ın oldukça geniş bir yazılım geliştirici topluluğunu sevindirecek bir haber verdi. Verdiği habere göre, Hindistan’da yetenekli yazılımcılar ile birlikte iOS yazılımını geliştirilmesi için çalışmalar yürütülecek.

Hindistan’ı tam olarak bir girişim merkezi olarak açıklayan ve yaklaşık olarak bir milyon geliştiriciye sahip olduğu Bangalore kentinde başlatılacak olan bir programlar birlikte, iOS tabanlı uygulamalar ve oyunları geliştirmek isteyenler büyük bir oran ile desteklenecek. Apple’ın desteği sayesinde is platformlarına özel olarak eğitimlerin verileceği bunun yanında geliştirilen farklı uygulamalar yetenekli yazılım ekibi tarafından kontrol sürecine alınacak.

Hindistan’da başarılı bir uygulama geliştiren bir firma ya da kişi, Apple’ın oluşturduğu merkeze giderek oradaki çalışanlarla beyin fırtınasında bulunarak yazılım hakkında farklı detayları alabilecek böylece geliştiricilere açık bir görüşme ortamı sağlanacak.

Apple’ın CEO’su olan Tim Cook yaptığı açıklamalarında şunları dile getirdi: Hindistan, Dünya genelinde en büyük ce vanlı girişimci iOS gelişicisi topluluğuna ev sahipliği yapacak olan yerlerden bir tanesi. Bengaluru taraflarında açacağımız yeni tesisimizi ile birlikte, Tüm dünya çapındaki müşterilerimiz için çok daha kaliteli uygulamalar geliştirmeleri adına farklı araçları oluşturacağız.Diyen Tim Cook, Hindistan’a gerçekleştirdiği ziyaretin hemen ardından da ülke içerisinde farklı konumlarda yatırım yapabileceklerini açıkladı.

Apple’ın Steve Jobs’un vefat etmesinden sonra oldukça farklı alanlarda değişikliğini yaptığını gözle fark edebiliyoruz. Hindistan konusunda ise oldukça başarılı bir yatırımın gerçekleşeceğini düşünüyorum çünkü ülke içerisinde oldukça yetenekli ve kıvrak zekâya sahip olan ara yüz tasarımcıları ve yazılım geliştiricileri yer alıyor. Apple ise bu tarz kişilerin başarılarından yararlanarak firmasına katkı sağlayacak.

Apple’ın yatırım yapacağı ülke listesi tam olarak açıklanmadı Hindistan’ın dışında ürünlerini birleştirdiği Çin ülkesinde yetenekleri de kullanacağını tahmin ediyorum. Apple’ın bu yatırımından sonra başarılı olması hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın