Yazar Net

Apple’ın Yeni İşlemcisi A10 Geekbench’te Kullanıcıların Karşısına Çıktı!

Eylül ayı içerisinde tanıtıma çıkacak olan iPhone 7 cihazlarında yer alacak olan işlemci gün içerisinde Geekbench testlerinde ortaya çıktı. A10’u Apple tarafından bu zamana kadar kullanılacağı en fazla performansa sahip olan işlemcilerden bir tanesi olacak.

Tanıtım tarihine neredeyse çok az bir zaman dilimi kala iPhone 7 hakkında gerçekleştirilen sızıntıların ardı arkası bir türlü kesilmiyor. Neredeyse her geride bıraktığımız bir gün hakkında yeni bir şey öğrenme fırsatımız olan iPhone 7’leirin kullanacağı işlemlerinde tüm performans detayları gün içerisinde sızdırılan. Daha öncesinde gerçekleştirilen sızıntılarla birlikte A10 işlemcileri kullanıma çıkartacağı belli olan iPhone 7’lerde kullanıma çıkacak olan işlemci, Geekbench testlerinde ortaya çıktı. Başarılı Amerika’lı firma Apple’ın bu zaman kadar üretmiş odluğu işlemcilerle kıyaslanan yeni işlemci neredeyse birinci seviyede. Bu da demek oluyor ki; iPhone 7’ler kullanıcıları tamamen performansı etkisi altına alacak.

apple-a10-tes-vs-a9x-vs-a9-628x332[1]

Ortaya çıkarılan sonuçlara göz atıldığında iPhone 7’lerin kullanıcıların tüm deneyimlerini bir adım daha ileri seviye taşıyacağı açık bir şekilde görülüyor. iPad Pro zerinde konumlanan A9X ile neredeyse aynı performansa sahip olan A10 işlemcisi yaklaşık olarak 3.000’lik skor ile A9X’in sadece 10 puan gerisine düşmüş durumda. Şu anda piyasa üzerinde iPhone 6S’ler üzerinde konumlanan A9 işlemciye göre yüzde bazında 20 kat daha fazla performans sağlayan A10 işlemci, Bir önceki işlemcilere göre çok daha başarılı seviyede bulunuyor.

Fakat bir önceki işlemcilerin arasında yaşanan artışın tamamen yüzde 30 ve 40 seviyelerinde yer alması A10 işlemcilerin en büyük eksikliğinin olduğu açıklanabilir. Bu durumun dışında iPhone 7’ler üzerinde bulunacak olan A10’un tamamen akıcı bir deneyim sağlaması düşünülüyor. Bir diğer yandan da bu hafta içerisinde gerçekleştirilen iPhone 7’nin tasarımına dair birden fazla sızıntı yapıldı ve iPhone 7’lerin nasıl bir tasarıma sahip olacağı kesinleşmiş durumda. Artık tamamen Apple tarafından gerçekleştirilecek etkinlikte kalan detaylar öğrenilecek.

Yorum Bırakın