Yazar Net
Beyaz Eşya (Çamaşır Makinesi)

Beyaz Eşya (Çamaşır Makinesi)

Beyaz eşyalar evlerimizin büyük ihtiyaçlarındandır. Evlerimizde bulunan bu eşyalar arada bir arıza görerek bozulabilir. Bornova arçelik servisi tüm beyaz eşyalarda bakım ve onarım yapmakta Arçelik marka ürünlerde garanti kapsamı altında olan ürünlerin bakım ve onarımı da servis tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Bozulmuş olan parça arızalarında ise servis tarafından arızalı parçanın sağlam olanı hızlı bir şekilde değiştirilmektedir.

Beyaz eşyaların kullanımı ortalama olarak on on iki yıl arasındadır. Arada bir beyaz eşyalara bakım yaptırmak beyaz eşyaların ömrünü uzatmak için gereklidir. Bir çamaşır makinesi arıza yaptığında arıza oluşumunun kayış ve kasnaklarında oluşması, körük ve hortumlarında arıza oluşması, tuş ve panel grubu üzerinde arıza oluşması, kazan ve tamburunda arıza oluşması veya amortisör ve yaylarında arıza oluşabileceği düşünülebilir.

Çamaşır makinelerinde görülmekte olan arıza çeşitleri, çamaşır makinesi su almıyor, çamaşır makinesi suyu boşaltmıyor, çamaşır makinesi su dolar dolmaz hemen boşalıyor, makine alt kısmından su kaçırıyor, deterjan bölmesinden makine deterjan almıyor. Veya deterjan aldıktan sonra aşırı derecede köpük yapıyor, çamaşır makinesi deterjan almıyor, çamaşır makinesi yıkama yaparken çok fazla titriyor, çamaşır makinesi yıkama yaparken aşırı derecede gürültülü bir şekilde çalışıyor veya çamaşır makinesi hiçbir şekilde çalışmıyor gibi arızalar makineler üzerinde görülen arızalar içerisindedir.

Karabağlar arçelik servisi olarak bu arızaların oluşması ile birlikte tüm arızanın tespiti için çamaşır makinesi tam olarak gözden geçirilir. Tahliye hortumlarının yerinden çıkıp çıkmadığına patlayıp patlamadığına bakılır. Servis tarafından arıza tespitleri için tüm makine incelenirken yırtık hortum olup olmadığı, deterjan bölmesinin giderlerinin tıkalı olup olmadığı da gözden geçirilmekte olan sorunlar arasındadır.

Servise başvurmadan önce eğer bir arızanız varsa, makinenizin ayaklarının dengesinin olup olmadığını mutlaka gözden geçirmelisiniz. Taşıyıcı ayaklar dengede durmadığında bir çamaşır makinesi veya bulaşık makinesi her çeşit arızaya açık hale gelebilir. Zeminin doğru olmaması demek içine konulan çamaşırların makineyi sallaması ve iç aksamının bozulmasına sebep olmasını sağlaması demektir. Bir arıza oluştuğu zaman mutlaka bağlantı cıvataları da gözden geçirilmesi gereken aksamlardandır.

Yorum Bırakın