Yazar Net

Bilgisayar El Konsolu PGS Gün Yüzüne Çıktı!

Çoğunlukla piyasaya üzerinde bulunan el konsolları unutun. PGS projesi ile birlikte bilgisayarın en başarılı oyunlarını cebinize taşıyabilirsiniz. Geliştirilen cihazın yeni özelliklerini gelin birlikte göz atalım. Çoğunlukla tüm konsol üreticilerinden bir tanesinin el konsol ürünü olmuştur. Nintendo’nun GameBoy’u, SEGA firmasının GameGear’ı, Sony’nin PlayStation Portable’ı ve çok daha fazla niceleri bulunuyor.

Fakat bilgisayar oyunlarını hiçbir zaman bu mobiletinin keyiflerini ulaşamadı. Bilgisayar oyuncuları çoğu zaman masaüstüler bilgisayarları son yıllarda çok ağır ve hantal dizüstü bilgisayarlara mahkum kaldı. Yeni projeler için fon bulma sitesi olarak karşımıza çıkan KickStarter üzerinden tanıtıma çıkan Portable Console for PC Games yılların hayalini çok daha gerçek kılabiliyor. Gelişim sürecinde olan ürün şu an kitlesel olarak satışa çıkarılmadı için ondan bahsederken bir farklı ihtimalmiş konuşarak PGS LAB’a göre sorunların ortadan çoktan kaldırılmış durumda. Ürün şu anda sadece kitlesel olarak satışa çıkarılmadığı için bahsederken büyük bir ihtimalmiş konuşarak PGS LAB’a göre sorunlar çoktan farklı asılmış seviyede. PGS ile PC oyunları mütevazı donanımlarına rağmen olarak başarılı oynatılabiliyor.

PGS’de Hangi CPU Birimi Kullanılıyor?

Cihazın teknik özelliklerine göz attığımızda karşımıza çıkan Intel Atom işlemci ve Intel’ın yerleşik olarak grafik çözümleri ortaya çıkıyor. Çoğu kişinin Intel Atom işlemcisi yeteri kadar oyun performansı sağlayabileceği düşünüyorsanız yanılmayın çünkü cihaz üzerinde 5.7” etmiş olan küçük ekran faktörü bulunduğu için yeteri kadar performans tüketeceği güç miktarı oldukça azalıyor.

Screen%20Shot%202016-07-06%20at%2013_18_07[1]

Cihazın Teknik Özellikleri Neler?

Geliştirilen üründe Intel Atom X7 işlemciye yer desteği yapılırken 8GB RAM, 128GB SSD ek olarak 512GB’a kadar microSD ile arttırılabiliyor. 6.120 mAh pil yer alıyor. PGS firmasını bir de çok daha uygun fiyatlı olan LITE modeli bulunuyor. Bu modellerde 5.5” 720P ekran, 4GB RAM, 64 GB değerindeki eMMC bellek, 4048 mAh pil bulunuyor. Cihazın kitlesel olarak üretime geçebilmesi için toplamda 400.000 Dolar’lık fon toplaması gerekiyor. PGS’ye sahip olması için 280 Dolar, PGS Lite’a sahip olabilmesi için 230 Dolar değerinde destek sağlanması sağlıyor.

Yorum Bırakın