Intensivpflege hanau
Yazar Net

BlackBerry Şansını Bir Kez Daha Denemeye Başlıyor!

BlackBerry Priv ile istemiş olduğu başarıyı yakalamayan BlackBerry, Son şansını orta segment üzerinde denemeye başlıyor. Firma yeni orta segment yapısında Android telefonların önümüzdeki aylarda tanıtıma çıkacak seviyede. Bir dönem neredeyse en büyük popülerle ulaşan telefon üreticilerden bir tanesi olan BlackBerry akıllı telefon dünyasına oldukça geç zaman diliminde adım atmış bu süre zarfı içerisinde oldukça büyük zaman kayıpları da yaşamıştı.

Android telefonlar üzerinde bir başarı hedeflemeyi düşüncesine kapılan firma ne yazık ki ilk denemelerinde büyük bir şekilde başarısızlık ile karşı karşıya kalmıştı. Eski düşüncelerinden bir türlü arınamayan BlackBerry hem fizikel klavye hem de dokunmatik ekran ile kullanıcıların huzuruna çıkarak Android tabanlı telefonu BlackBerry Priv ile birlikte açıklanan bilgilerin doğrultusunda satış rakamları hakkında başarıya ulaşamadı böylece firma geliştirmiş olduğu cihazından hemen sonra 670 Milyon Dolar değerinde bir zarar etmiş seviyede.

john%20chen[1]

BlackBerry CEO’su John CHEN’in gerçekleştirmiş odluğu açıklamalarına göre atık eki gücü üzerinde olmadığı nihayetinde kabul ederek BlackBerry önümüzdeki aylar içerisinde orta segment yapıdaki Android telefonları üzerinde ki tekrar şansı ile birlikte deneyeceğini açıkladı. Fakat firma bu açıdan klavye konusundaki düşünceleri olmayacak. İleri ki aylarda birden fazla segment BlackBerry akıllı telefonlar tanıtıma çıkarken içerindeki sadece bir tanesi fiziksel olarak QWERTY klavyeye sahip olacak seviyede. Diğer modellerinde ise standart olarak aynı ekranlara yer verilecek. Bakalım ilerleyen zaman dilimlerinde BlackBerry ne gibi bir başarıya sahip olacak merak konusu.

Yorum Bırakın