Intensivpflege hanau
Yazar Net
Çamaşır Makinesi Çamaşırları Çok Hızlı Dönerek Yıkıyor

Çamaşır Makinesi Çamaşırları Çok Hızlı Dönerek Yıkıyor

Çamaşırların yüzde yüz hijyenik duruma getirilmesi aşamasında gereksiz şekilde yüksek efor harcanmasına gerek bırakmadan, düşük su ve elektrik tüketimiyle ve çok kısa zaman dilimlerinin harcanması çamaşır makineleri ile mümkün hale geliyor. 20. Yüzyıldan bu yana insanoğlunun yaşamı içerisinde kendisine etkin bir rol üstlenen ve bu süreç içerisinde önemli bir gelişim yaşayan çamaşır makinelerinde Arçelik teknolojisi, çok daha geniş fonksiyonelliklerde çamaşır makinesi kullanımını mümkün kılıyor. Çalışma prensipleri çerçevesinde çok farklı program alternatifleri ile her türlü işleme ve çamaşıra uygun şekilde yıkama işleminin gerçekleştirilebilmesinin sağlandığı çamaşır makinelerinde kazan dönüş sorunları Arçelik Sultanbeyli Servisi https://www.arcelikservisi.tv/sultanbeyli-arcelik-servisi/merkezinde de en sık görülen sorunlardan birisi konumunda bulunuyor.

Çamaşır makinesinin kazanın yıkama işlemi sırasında sanki sıkma programında sıkma yapıyormuş gibi yüksek bir hızda dönüş gerçekleştirmesi, çamaşır makinesinde dikkate alınması gereken bir problemi göstermektedir. Çünkü çamaşır makinesinin olağan çalışma yapısının haricinde olan etkiler ve sonuçlarda bulunması, makinenin çalışma prensibi dengesini bozarak, sorun yaşayan parçanın diğer akşamlarda da ciddi olumsuz etkilerde bulunarak, arızalanmalara ve çalışamaz duruma gelmelerine neden olabilir. Bu durumu önleyebilmek adına ise çamaşır makinesinin yıkama programında, sıkma programındaymış gibi hızlı dönüş yapması sorunu halinde profesyonel Arçelik Servisi Sancaktepe merkezinin hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir.

Çamaşır makinesinin yıkama programında tıpkı sıkma programında olduğu gibi kazanı hızlı döndürmesi sorunu ile ilgili olarak Arçelik Servisi uzman ekipleri tarafından gerekli müdahaleler yerinde gerçekleştirilir. Çamaşır makinesinin üst veya arka kapağı açılarak, iç kısımda bulunan hız kontrol ünitesinde mevcut bir arıza olup, olmadığı kontrol edilir. Hız kontrol ünitesi içerisinde yer alan tiryakın arızalanması bu soruna neden olabileceğinden arızalı tiryak yenisiyle değiştirilerek sorun çözülür. Ancak sorun hız kontrol ünitesinden dolayı meydana gelmiyor ise takojeneratör bobini ya da ortasında dönüş yapan mıknatısın kırılmış veya fonksiyonunu kaybetmiş olabileceğine karşı gerekli kontroller yapılır ve sorunlu durumlarda yenileri ile değişimleri gerçekleştirilerek, yıkama sırasında hızlı dönme sorunu ortadan kaldırılabilmektedir. Çamaşır makinesinin hızlı dönmesine neden olan bu parçalardaki arızalar halinde uygulanan parça değişimleri sırasında da sadece orijinal Arçelik yedek parça kullanımının gerçekleştiriliyor olması, daha kaliteli bir servis çözümünden yararlanabilme şansı veriyor.

 

Yorum Bırakın