Yazar Net

Dell Android Tablet Üretimi Yapmaktan Vazgeçmiş Durumda!

Dell firması tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre artık firma Android tablet üzerinde hiç bir şekilde çalışmalarda bulunmayacak sadece Windows tabanlı ürünlere odaklanacak. Dizüstü bilgisayarlarının pazarında en büyük firmalardan bir tanesi olan Dell firmanın geleceği yönünde almış olduğu kararlar doğrultusunda değişikliğe gitti.

Google’ın geliştirmiş olduğu Android yazılımının tablet kategorisinde yeterince başarılı olamadığı gerekçesiyle Dell artık hiç bir şekilde tablet bilgisayar üretimine gitmiyor. Rapora göre Android tabletlerin başarısızlığı sonucunda firmanın mobil platformları tamamen bıraktığı ve sadece Microsoft’un geliştirdiği Windows işletim sistem ile görev yapacak ürünlerine öncelik vereceğini açıklıyor.

dell%20windows%20tablet[1]

Dell firması artık sadece Android tablet üretmeyi bırakmayı, Windows tabanlı tablet ürünlerinde yeterince başarısız olduğunu öne sürerek Windows tarafında katlanabilir 360 derecelik ekranlara sahip all in one yani hepsi bir arada dizüstü bilgisayarı için yeni tasarımlar geliştirecek.

Tabletlerin kullanıcılara sağlamış olduğu yetersizlikten şikayetçi olan firma cihazlarının satılmamasından soncunda başarısızlığını Windows ve Android üreticilerine bağlıyor. Esasında hem Android hem de Windows tabletler çok başarılı ürünler olmasına rağmen ihtiyaç duyulmadığından olayı pek istenen satış rakamlarına çıkış yapamıyor. Tablet gibi bir taşınabilir cihazdan görev yapmak isteyenler veya iPad’lere ya da bilgisayarlara yöneliyorlar, Kullanıcıların gün içerisinde kullanım oranlarına göre tabletlerin gereksiz olduğunu sağlayan Dell, Almış olduğu kararda pek haksız olduğunu söylemeyiz.

Bunların dışında artık ikisi bir arada olan bilgisayarında çok daha hafif ve ince olması Windows tabletlerinin yerine ikisi bir arada Windows 10 dizüstü bilgisayarlara doğru yönlendiriyor. Tabi her ikisi bilgisayarlarından günlük olarak kullanım yapılarına göre geride kaldığını söyleyebiliyoruz. Bakalım Dell  almış olduğu kararlar doğrultusunda ne gibi başarılar sağlayacak merak konusu. Konu hakkında düşünceleriniz bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın