Intensivpflege hanau
Yazar Net
Dokuma Etiket Farklılığı

Dokuma Etiket Farklılığı

Etiketler, ürünün kim tarafından yapıldığı konusunda kullanıcılara fikirler vermektedir. Bu nedenle firmanın imajı ve güvenilirliği açısından oldukça önemli bir yardımcısı olarak görülebilmektedir. Etiket seçeneklerinden bir tanesi olan dokuma etiketler, her ne kadar tekstil ürünlerinde fazlalıkla kullanılsa da birçok sektörün ürününde kullanımı olan bir etiket çeşidi olmaktadır.

Birçok Farklı Çeşit Seçeneği

Malzeme seçimi ve üretim şekline göre farklılıklar gösterebilen dokuma etiketler; saten, atkı saten ve tafta olarak isimlendirilebilir. Ürününe kalite anlamında güvenen her şirket, bu etiketler ile markasının imajını sağlayabilmektedir. Çünkü bu etiket, diğer etiketlere göre daha kalıcı ve dayanıklı olan etiketlerdir. Ürünün kullanılması ile deforme olmayarak şirket imajının korunmasını sağlayabilir.

Üretimi Nasıl Yapılır?

Etiket üretiminde yapılacak olan ilk işlem grafiğin çizilmesi uygulamasıdır. Öncelikle renk seçimi, malzeme seçimi ve ölçü belirlenmesi yapılır. Daha sonra seçilen bu durumlara göre en iyi etiket modeli çizilir. Çizim işlemlerinden sonra imalat da parlatma işlemlerine geçilebilir. Sim, gofre ve parlatma gibi seçenekler uygulanabilir. Tüm işlemler sonunda da müşterinin isteğine göre lazer ya da normal kesim yapılır.

Yorum Bırakın