Anasayfa / Genel / Dünyada Bir İlk: LPG’li Honda Üretiliyor!

Dünyada Bir İlk: LPG’li Honda Üretiliyor!

Honda, Türkiye’de oluşturduğu fabrikasında dünyada bir ilgi gerçekleştirecek. İşte LPG’li üretilecek yeni Honda modelleri.

Dünya genelinde LPG yaygın olarak kullanılıyor olsa da fabrika üretimlerde LPG’li araçlar üretilmiyor. Bu bakımdan Honda, önemli bir değişikliğe giderek LPG’li araç üreteceklerini duyurdu. Aracın üretim hattında LPG’nin kullanılacak olması daha iyi bir performansın alınmasını sağlayacak. Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalarda Bay LPG olarak adlandırılmaya başlanan Honda’nın özelikle Türkiye gibi pazarlarda büyük bir ilgi görmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili resmi açıklama projenin mimarı Hideto Yamasaki tarafından yapılırken, 2010 yılından beri Türkiye’de görev alan yetkili isim, pazardan etkilenmiş olacak ki yeni araçların üretiminde LPG seçeneğine de yer vermeyi uygun görmüş. 1 milyon TL’lik bir yatırımın yapılarak LPG’li araç üretimlerinin gerçekleştirilecek ifade edilirken, şu anda en çok merak edilen konu bu değişikliğin piyasada nasıl bir karşılık bulacağı.

 

Araç Kaç Paraya Satılacak?

Civic Sedan modelinde üretilen LPG’li aracın başlangıç fiyatının 75 bin 740 TL olacağı açıklandı. 2016 yılına kadar aracın 6 bin 500 adet satması bekleniyor.

Check Also

Windows 10 Üzerindeki Gece Işığı Özelliği Nasıl Kullanılır?

Microsoft’un sunduğu yeni güncelleme olan Creators Update ile karşımıza çıkan gece modunun nasıl kullanılacağı hakkında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir