Intensivpflege hanau
Yazar Net
Emekli Sandığı Evrak Takibi

Emekli Sandığı Evrak Takibi

Eğer memur iseniz emekli sandığı evrak takibi sistemini bilmek iszler için son derece önemli olacaktır. Bu sayede ne zaman emekli olacağım, maaşım ne zaman bağlanacak, dilekçelerim iletildi mi acaba gibi soru işaretleriyle yaşamanıza da bir son verilmiş olmaktadır. Peki bu sorgulama işlemi nasıl yapılmaktadır diye merak ediyorsanız buyurun beraber inceleyelim.

Emekli Sandığı Emeklilik Başvurusu

Eğer emekli sandığına bağlı olarak çalışmış ve emeklilik haklarınızı elde etmiş iseniz bu durumda kurumunuza dilekçe vererek emekli olabilirsiniz. Ancak emeklilik dilekçenizi verdikten sonra bir müddet beklemeniz gerekecektir. Zira sizinle birlikte emeklilik dilekçesi veren kişilerin sayısı hayli fazla olduğundan dilekçenize cevap verilmesi uzunca bir zaman alacaktır. Bu kapsamda sizler de acaba dilekçem ne alemde diye merak edeceksiniz. İşte bu merakınızı giderebilmeniz için devletimiz güzel bir sistem geliştirmiştir. Eğer başvuru işlemleriniz tamamlanmış ise bu durumda aşağıda anlatacağımız yöntemler ile sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli Sandığı Evrak Sorgulama

Vermiş olduğunuz dilekçenin akıbetini takip edebilmek için e devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Zira bu sorgulama işlemleri e devlet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Eğer e devlet şifresine sahip değilseniz bu durumda kendinize en yakın PTT şubesine giderek E Devlet şifresi temin edebilirsiniz. Ardından da bu şifreniz ile sisteme girerek sorgulama işlemlerine başlayabilirsiniz.

Şifreniz ile siteye giriş yaptıktan sonra arama butonu içerisinde 4C emeklilik işlemleri şeklinde arama gerçekleştirebilir ve bu sayede karşınıza çıkan sistemden sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Burada sizin ile alakalı olan hususlar ayrıntılı bir şekilde yazacaktır. Bazı durumlarda sisteme işlenmiş olabilmekte ancak tebliğ aşamasında olduğu için sizlerin haberi olamamaktadır. Dolayısıyla bu gibi durumlarda endişe etmenize gerek bulunmamaktadır.

Sistemden sorgulama yaparak içinizi daha da rahatlatabilirsiniz. Zira kimi zaman insan hatası olarak dilekçelerin sevk edilmesi unutulabilmekte ya da gecikebilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek adına emekli sandığı evrak takibi sistemi kullanmanız en doğru yol olacaktır.

Sizler de eğer emeklilik evraklarınızı takip etmek istiyorsanız o halde yukarıda anlattığımız aşamaları uygulayarak en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın