Intensivpflege hanau
Yazar Net

Facebook Messenger’da Kullanıma Çıkan Bot Özelliği Nedir?

Facebook almış olduğu kararlar doğrultusunda artık her kullanıcısını takip etme sürecine başladı. Bu yeni takip sürecinde kullanıma çıkan özelliklerden bir tanesi de kullanıcıların çıkarlarını derin bir şekilde izlemesi. Yaşanan bu olaylarda kullanıcıların hiç bir şekilde itiraz etmeyi ya da neden olarak kullanmak zorunda olduğunu vurgulayan güncellemeler çoğunlukla hizmet ortamına sunuluyor.

Firma Messenger üzerinde kullanıma çıkacak olan sohbet botlarını geliştirmek için büyük bir zaman harcarken bir diğer yandan da para harcadı. Olayların öteki tarafına baktığımızda olumlu bir hizmet olarak görünseler bile sohbet botları, Kullanıcıların ihtiyaçlarını toparlarken bir diğer yandan da Facebook tarafına kullanıcı alışkanlıklarını raporlama sürecine devam edecek. Burada Facebook tarafında internet üzerinde kullanıcıların gerçekleştirmiş olduğu sohbet ve araştırmaların tüm detayları botlar tarafından dinleniyor.

facebook-messenger-chatbotlarinin-gelecegi-1[1]

Bu özelliğin yeni geldiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü firma daha önce azda olsa hizmet siteleri ile müşterileri ile iletişim sürecinde kalmak ve çok daha hızlı şekilde müşterilere hizmet sunabilmek adına geliştirilen bu yapıyı kullanma kararı aldı. Fakat yaşanan bu tecrübelerde canlı olarak müşteri hizmetlerini bağlantı sağlayan sohbet balonlarından bir adım öteye gidememiş durumda. Facebook Messenger’da artık kontrolü insanlar değil yapay zeka gerçekleştirecek.

Yapak Zeka Desteği Sağlayan Makineler

Facebook Messenger sohbet botları yaklaşık olarak standart sorularla işe koyularak her soruna çözüm bulmak adına küresel ağır kontrol altına alabilen ve çok gözlü bir şekilde çözüme yönelik olarak çalışılabilen yazılımların olduğunu dile getirebiliriz. Bu noktada baktığımız da A firması Z firmasının botları Facebook sunucuları üzerinden bir iletişim halinde olacak.

İnternetin Yeni Geleceği Sohbet Botları mı?

Çoğu insan tarafından bilgisayarların yaşamımıza yön verebileceği gibi bir geleceği de önde gösterirken esasında çok fazla da yanılma payı gibi sorunları elde etmiyor. Facebook’un güncellemelerin hizmetten ziyada kazanç odaklı odluğunu tahmin edersek, Gerçekleştirmiş olduğu her yeniliğe bir şüphe ile yaklaşmamız oldukça doğal durumda. Sohbet botları hakkında ortaya çıkan ön görüleri bile aynı yapıda değerlendirebiliriz.

Yorum Bırakın