Yazar Net

Facebook’da Video Reklam Devri başlıyor

Son zamanlarda gündeme gelen ve büyük tartışmalara yol açan video reklamlar sonunda Facebook’a geliyor.

Facebook‘un şu andaki reklamlarının pek çok kullanıcıyı rahatsız ettiği ortada. Reklamların çok sık denetlenmemesinden dolayı bu reklamlar bazen uygunsuz olabiliyor. Bu da kullanıcıların moralini bozuyor.Facebook‘un attığı bu adımla bu moraller daha fazla bozulacak gibi duruyor.

The Wall Street Journal‘ın verdiği habere göre, Facebook web sitesinde video reklamları yerleştirmeye çok yakında başlayacağını belirtti.

Facebook‘un bu uygulamasından pek memmun olmadıysanız size sevindirici bir kaç müjdemiz var. Reklamlar, Facebook haber kaynağına, paylaşımların arasına yerleştirilecek ve sürekli sessiz bir şekilde oynayacak. Fakat reklam ilginizi çekerse sesini açıp izleyebilirsiniz.

Bir diğer haber ise mobil uygulamalarda da çalışacak olan reklamlar sadece Wİ-Fİ üzerinden çalışacak. Yani 3G ve LTE bağlantılar üzerinden açılmayacak ve böylece kullanıcılarının kotalarının aşılması önlenmiş olacak. Şu anlık bu reklamların isteğe bağlı devre dışı bırakılacağı ile ilgili bir bilgi mevcut değil. Yani Facebook kullananlar bu reklamlara katlanacak.

Yorum Bırakın