Yazar Net

Google Android Başkan Yardımcısı, Android N’in Adını Açıkladı!

Google’ın geliştirmiş olduğu yeni Android yazılımı olan Android N’nin adının ne olacağı merakla beklenirken Android ve Google Chrome OS’un Başkan Yardımcısı koltuğunda oturan Hiroshi Lockheimer tarafından gerçekleştirilen bir paylaşım büyük tartışmaya yol açtı.

Android yazılımının son sürümü olarak karşımıza çıkan Android N’nin isminin ne olacağı yönündeki tartışmaların sonlanmasına neredeyse sayılı günler kalmış durumda. Geride bıraktığımız günler içerisinde internet ortamında paylaşıma çıkan haberlere göre Google firmasının isim önerilerine topladığını aynı zamanda birkaç hafta içerisinde açıklayacağı hakkında bilgi sahibi olmuştuk. Bu nedenle Google tarafından hala bir ses çıkmasa bile Android, Google Chrome OS ve Google Play Store’un Başkan Yardımcısı olan Hiroshi Lockheimer’ın Twitter paylaşımı için büyük bir ipucu verdiği ortaya çıktı.

Screen%20Shot%202016-06-15%20at%2016_07_22[1]

Daha öncesinde resmi olarak Twitter hesabı üzerinden İtalyan Tatlı Menüs resmi paylaşımında bulunan Lockheimer, Bu menü üzerinde vurgulayarak ilgili olmuş olduğu bir seçeneğin bulunduğunu dile getirmiştir. Tatlılara göz attığımızda Nutella Pizzatte diğerlerinin arasında bir adım daha öne çıkıyor. Android N’in adının Nutella olabileceği yönüne yönelik ipucuna bir yenisi daha eklenmiş durumda. Chrome OS üzerinden bir ekran görüntüsünün paylaşımını gerçekleştiren başkan yardımcısının Google’da Nutella aramasını gerçekleştirmesi büyük bir dikkat çekiyor.

Yorum Bırakın