Intensivpflege hanau
Yazar Net

HTC 10 Mini Snapdragon 823 ile Geliyor!

İnternet ortamında yer alan forumlarda çoğu kişi HTC’nin yeni amiral gemisi HTC 10’u bekliyor fakat Çin asıllı firmanın oldukça etkili canavarın gelişim sürecinde olduğu ortaya çıktı. Yılın neredeyse oldukça fazla merakla beklenen amiral gemisi telefonlarından bir tanesi olan HTC 10’un resmi olarak görücüye çıkması için artık saylı günler kalmış durumda. Makalemizde ele aldığımız tasarım ve donanımsal özellikleri internet ortamında yapılan sızıntıları temel almış durumdayız.

Burada demek istediğimiz artık HTC’nin sadece HTC 10’un resmi olarak karşımıza çıkartması kaldı. Fakat anlaşılan HTC’nin amiral gemisi ürünün dışında oldukça düşük bir sürprizi de var. Yapılan sızıntılara göre HTC’den birde HTC 10 Mini geliyor. Mini ibaresine çok fazla takılmayın çünkü firma oldukça etkili bir ürün ortaya çıkartıyor.

HTC 10 Mini’nin özellikleri sızdırılan telefonda oldukça başarılı özelliklerin yer aldığını açıklayabiliriz. 4.7” değerindeki muhtemelen 1080P ekrana ve 4GB RAM’e sahip olan telefon üzerinde çipset olarak Snapdragon 823 kullanılacak.  Snapdragon 823, 820 modeli ile arasında çok fark olmadığını açıkayabiliri.z Fakat Snapdragon 823’te yer alan Quad-Core Kyro işlemcisinin çok daha yüksek bir saat hızına çıktığını vurgulayabiliriz.

gsmarena_001(3)[1]

Qualcomm firmasının geliştirmiş olduğu Snapdragon 823 ismine sahip olan işlemci birimini telefonunda yer veren firmalardan bir tanesi Xiaomi oldu. Firma Mi Note 2’nin ana omurgasını oluşturacak yapıda Snapdragon 823 kullanabilir.

Çin kökenli HTC firmasının geliştirmiş olduğu HTC Mini versiyonu da yer alan özellikler internet ortamında tüm forum sitelerine konuk olmayı başardı. Telefon hakkında yapılan yorumlar oldukça yüksek seviyede giriş ve orta seviyeye sahip olan telefonun fiyatının ne kadar olacağı herkesin kafasında soru işareti olarak yer alıyor.

HTC’nin geride bıraktığımız aylarda oldukça kötü durumda olduğunu internet ortamında yapılan paylaşımlarda görmüştük. Firmanın şuanda ne durumda olduğunu kimse bilmiyor fakat yavaş yavaş yapılan yeni ve güçlü adımlar ile birlikte zorlu bir geçiş sürecinden geçtiğini dile getirebiliriz. HTC’nin kısa zaman içerisinde eskisi gibi başarılı olacağını gönülden inanıyorum. HTC’nin akıbeti hakkında sizde kendi düşüncelerinizi konu altından yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın