Yazar Net

HTC 10 ve LG G5 için Olumsuz Konuşan Mühendise Qualcomm’dan Yanıt Geldi!

Google bünyesinde görev yapan bir mühendisin geride bıraktığımız günler içerisinde internet üzerinden, LG G5 ve HTC 10 hakkında “Aniden Patlayabilir” uyarısı yapmıştı. Qualcomm bu yoruma cevap yapma kararı alarak, Mühendise yanıtını verdi.

Google firmasında mühendis kategorisinde görev yapan Besnon LEUNG’un yazmış olduğu makalesine göre Snapdragon 820 ile karşımıza çıkan Quick Charge 3.0 teknolojisi ve USB TYPE – C bağlantılarının arasındaki sıkıntılarından dolayı uyumsuzlukların olduğunu aynı zamanda bu durumu teknik açıdan değerlendirerek bir takım açıklamalarda bulunmuştu.

Bu noktada devreye USB TYPE – C ve Quick Charge 3.0 teknolojisinin teorik açıdan oldukça uyumsuz olduğunu açıklamıştı. Nedenini ise şarj kablosunun zarar görebileceği aynı zamanda üstü açık bir şekilde cihazlarda çok büyük sorunlara yol açabileceğini açıklamıştı. USB TYPE – C’nin yaklaşık olarak maksimum 5VOLT değerini desteklediğinin altını çizen Leung, 9VOLT ve 12VOLT’a kadar çıkabilmesine yardımcı olan Quick Charge 3.0 yapısı hakkında düşüncelerini dile getirerek, Qualcomm ile diyalog sürecini başlattı.

htc-10-im-vergleich-mit-lg-g5-08[1]

Qualcomm’un Olaylara Karşılık Olarak Yaptığı Resmi Açıklaması

Qualcomm geliştirmiş olduğu Quick Charge teknolojisi, Konnektör yapılarından bağımsız şekilde tasarlanmıştır. USB TYPE – A, USB Mikro, USB TYPE – C aynı zaman da diğer bağlantılarda dâhil olmak üzere bünyesinde birçok bağlantı ortamını destekleyen cihazlar kullanılabilir. Herhangi bir üretici, Quick Charge teknolojisini geliştirmiş olduğu kendi cihazlarında kullanmak istediğinde, Ürün üzerinde ki voltaj mekanizmasını USB TYPE – C yapısının standartlarına uygun bir şekilde ayarlayabilme imkânına sahiptir.

Diyerek sözlerini tamamladı. Yukarıda yer alan açıklama ile birlikte Quick Charge adına sahip olan hızlı şarj edebilme teknolojisinin konnektör türlerine göre hiçbir bağlantısının olmasını, Bu işlem zarfında gerekli ayarlamaların rahatlıkla ve standartlara uygun bir şekilde yapıldığını açıklayan Qualcomm, USB bağlantılarının tümü için desteklenen voltajların kolay açıdan oluşturulduğu dile getiriyor

Durumu özetleyecek olursak Google tarafından yapılan açıklamalara karşılık olarak Qualcomm hazırlıklı bir şekilde Quick Charge hakkında kurduğu mekanizmasının işleyişini açıklayarak gerekli soru işaretlerini giderdiğini söyleyebiliriz. .

Yorum Bırakın