Yazar Net

HTC Firmasının Üreteceği Nexus Cihazların Tasarım Videosu Ortaya Çıktı!

Google firmasını bu yıl HTC’ye verdiği Nexus cihazlarının telefon üretiminde Marlin ve SailFish kod adlı modellerinin tasarım videoları ortaya çıktı. Bu yıl Google firması tarafından yönlendirilecek olan yeni Nexus cihazlar merakla bekleniyor. Bu zamana kadar birçok farklı detayı ortaya çıkan cihazları bu sefer internet ortamına tasarım videosu düştü.

Techconfigurations adlı ekip tarafından elde edilen bilgiler doğrultusun ortaya çıkartılan HTC Nexus’un tasarım videosuna göz attığımızda bir iPhone, HTC One A9 tasarımına çok yakın bir Nexus cihazını görebileceğimizi düşünüyoruz. Marlin ve SailFish kod adlarına sahip olan cihazlarda, Tasarımsal olarak çok daha farklı ve Nexus bünyesi açından da yenilikçi olacağı düşünülüyor. Teknik özellikler açısından bir birlerini yakın olmaları tahmin edilen cihazlardan söylenti olarak ortada dolaşan özellikler ise aşağıdaki şekilde.

HTC Nexus Marlin olarak karşımıza çıkan ve Nexus 5X’in devamı olacak olan cihazda yaklaşık olarak 5” 2K Super AMOLED ekran, Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, 4GB RAM, 32GB depolama, 12MP arka ve 8MP değerinde ön kamera, USB TYPE – C bağlantısına sahip, Parmak izi destekli bir okuyucu ek olarak 2.770mAh batarya gibi güçlü özelikler kullanıcıları bekliyor.

Nexus 6P’in devam modeli olarak karşımıza çıkan olan Nexus SailFish’in özellikleri ise 5.5” 2K Super AMOLED ekran, Qualcomm Snapdragon 823 işlemci, 4GB RAM, 128 GB depolama aynı zamanda 12 MP Arka ve 8 MP ön kamera özellikler bulunurken, USB TYPE – C bağlantı destekli parmak izi okuyucusu ile 3.450mAh batarya gibi farklı detaylar bulunuyor.

Geliştirilen cihazların ikincisi yani SailFish modeli oldukça başarılı özelliklere sahip ağırlıklı olarak batarya konusunda yüksekliğe sahip olan Nexus SailFish’in satışa çıkartılacak fiyatları henüz belli değil. Firma tarafından yapılacak açıklamalar ile cihazların ne kadar ve ne zaman çıkış yapacağı merak konusu. Konu hakkında düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın