Yazar Net

Huawei’den Yeni Çift Kameralı Telefon: Honor 8 Geliyor!

Huawei’nin geliştirmiş olduğu yeni çift kameraya sahip olan akıllı telefon Honor 8’in genel olarak tanıtımı yapıldı. Huawei P9 ile birlikte benzer özelliklere sahip olan cihazda P9 modelinden özellikle tasarım açısından bir takım farklılıklar gösteriyor. Amiral gemisi Huawei P9 ile çok kısa bir süredir piyasa üzerinde Samsung Galaxy S7, HTC 10 ve LG G5 gibi bir takım farklı rakipleriyle birlikte rekabet sürecinde olan Huawei, Yeni üst seviye telefonunun tanıtımını yaptı.

huawei%20honor%208[1]

Çin sınırları içerisinde düzenlenen bir basın etkinliğinde tanıtıma çıkan Huawei, Honor 8 modelinde P9 ile başlatmış olduğu çift kamerasından vazgeçme kararını ortadan kaldırarak Honor 8 cihazında çift kameraya yer veriyor fakat Honor 8’in kamera lensleri üzerinde P9’da olduğu gibi Leica markası tarafından üretime çıkmıyor. Cihazın tümüyle birlikte hem ince yapısı hem de metal kasası gayet güzel bir tasarıma sahip durumda.

Huawei Honor 8’in Teknik Özellikleri Neler?

Yaklaşık olarak 5.2” değerindeki Full HD değerindeki 2.5D yani kenarları bombeli bir ekrana sahip olan Honor 8 gücünü tamamen Huawei firmasının kendi alt markası tarafından üretmiş olduğu Hi-Silicon Kirin 950 çipseti üzerinden alıyor. Kullanıcını tercihine göre 3 GB RAM / 32 GB depolama alanı veya 4 GB RAM / 64 GB depolama alanıyla karşımıza çıkıyor.

Bunlarıyla birlikte çift SIM Kart desteği de bulunuyor, Kullanıcılar isterse SIM Kart üzerinde iki yuvaya dilenirse SIM Kart takarak ürünün hafızası genişletilebiliyor. Kamera konusunda baktığımızda ise 12MP çözünürlüğünde çift arka kamera ve 8MP değerinde ön kameraya sahip olan Honor 8’in arka kısmında Huawei firmasını diğer modellerinde de standart bir şekilde parmak izi okuyucusu bulunuyor.

Geliştirilen cihaz ilk olarak Çin sınırlarında 3GB RAM / 32 GB depolama alanı model 299 Dolar, 4GB RAM / 64 GB depolama alanına sahip olan model 374 Dolar fiyatı ile satışa çıkacak.

Yorum Bırakın