Intensivpflege hanau
Yazar Net

İnstagram Uygulama Oluşturma

Merhabalar,

Sizlere bugün sosyal medyanın yeni hakimi İnstagram sitesinin takipçi gibi uygulamalar açabilmek için önceden api açıp gerekli token kodlarını almalısınız bu konuda sizlere yardımcı olacağım.

İlk önce buradan üye bilgilerinizle hesabınıza giriş yapınız giriş yaptıktan sonra BURAYA tıklayıp web sitesine gidin ilk önce sizden bilgiler isteyebilir bu güvenlik kontrolüdür birşeyler yazıp devam demeniz yeterli daha sonra aynı sayfaya gittiğinizde uygulama açabiliyorsunuz.

instagram-uygulama-olusturma

 

 

Eğer karşımıza böyle bir sayfa çıktıysa doğru adımları sergiliyoruz.

 

Application Name : Uygulama Adı
Description : Uygulamanız Hakkında Açıklama
Website : Uygulamayı kullanacağınız Web Sayfanın Adresi
OAuth redirect_uri : Bu kısıma kullanacağınız uygulamanın geri dönüşüm adresini yazmalısınız. Yani örnek verecek olursak bazı wordpress eklentilerinde özellikle instagram ile giriş eklentisi ayarlar sayfasında OAuth redirect_uri kısmına şu bağlantıyı yazın gibi ibareler görebilirsiniz. İşte o bağlantıyı bu bölüme yazmanız gerekmekte.
Disable implicit OAuth :İnstagram uygulamanızın sunucu tarafları yani instagram sayfası üzerinden çalıştırılmasını sağlar.
Enforce signed header :İnstagram uygulamanızda silme gönderme düzenleme gibi işlemleri yapacaksınız bunu seçmelisiniz.
Tüm bilgileri girdikten sonra “Register” butonun basıyoruz. Ardından uygulamamızın client id ve client secret numaraları gözükecektir.

 

YARDIM İÇİN KONU ALTINDAN MESAJ GÖNDEREBİLİRSİNİZ.

Yorum Bırakın