Yazar Net

iPhone 7S Hakkında Detaylar Gelmeye Başladı

Apple firmasının bu yıl tanıtıma çıkartacağı iPhone 7’nin tanıtımının yapılmasına uzun bir süre varken iPhone 7S ile ilgili olarak detaylar ortaya çıkmaya başlıyor. Apple firmasının geliştirdiği bu yıl içerisinde piyasaya çıkan üst seviye telefonları yarıştıracağı ve birçok yenilik ile karşımıza çıkması beklenen iPhone 7 için birçok detaylar sunulmuşken daha tanıtımına bir yıl kala yeni modeli iPhone 7S hakkında ilk bilgiler ortaya çıkmayı başladı.

İnternet ortamına düşen bilgilere göre iPhone 7S üzerinde görev yapacak işlemci A11 olacak. TSMC tarafından üretilecek olan Apple A11, 10NM üretim teknoloji özeliği ile geliştirileceği söyleniyor. Silikon Vadisi’nin devi olan Apple’ın şu an içerisinde piyasada bulunan iPhone 6S modelinde kullanıma çıkan Apple A9 çipsetinin üretimini TSMC ve Samsung üstlenmişti. İki farklı firmanın yaptığı üretimler sonucunda performans farklılıkların görüldüğü Bu sayede iPhone 7’de üzerinde ki Apple A10 çip setinin sadece TSMC’nin üreteceği açıklandı ve performans farklarında böylece ortadan kalktığını görebilecektik.

6a0120a5580826970c01b7c7952b0a970b[1]

A11 donanım çip setinde ise sadece TSMC’nin üretim hattından çıkartacağı işlemcilere cihazlarında yer verecek olan Apple, 10NM teknoloji sayesinde rakiplerinden bir adım daha önde olacak. Günümüze baktığımızda ise yavaş yavaş firmalar 14NM teknolojisinde üretim yaparken iPhone 7S piyasaya 10NM işlemci ile giriş yapacak.iPhone 7S’in bu noktada performans ve güç tüketimi açısından ciddi geliştirmelerin oluşması bekleniyor. iPhone 7S detaylarını ilerleyen zaman dilimlerinde yavaş yavaş karşımıza çıkan açıklamalar ile göreceğiz. Konu hakkında kendi görüşümü dile getirecek olursam Apple’ın yavaş yavaş başarısının düşmesi sonucunda firma piyasada müşterilerine ve rakiplerine karşı buradayım hissi yaratmak için bu tarz sızıntıların yapıldığını düşünüyorum.

Apple’ın önemli olan kullanıcılarına rakiplerinden ne gibi farklılıkları sunabileceği çünkü Samsung her Galaxy amiral gemisinde yeni yeniliklere imza atarken Apple bünyesinde tasarım açısından değişiklikler oluyor. Muhtemelen ürünün kasasının bir kademe daha büyüyeceğini böylece daha geniş bir pil ömrü ile karşımıza çıkacağını düşündüğüm iPhone S7’de bakalım daha ne gibi değişiklikler ortaya çıkacak. Konu hakkında düşüncelerinizi bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın