Yazar Net

iPhone SE’nin Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Dün akşam saatlerinde tanıtımı yapılan yeni iPhone SE’nin bu zamana kadar ortaya çıkartılan tüm özellikleri ve giriş fiyatını bu yazımızda sizlere başlıyoruz. Apple tarafından gerçekleştirilen özel bir etkinlik içerisinde merakla beklenen iPhone SE modelinin tanıtımı yapıldı. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ın yanına yaklaşık olarak 4” boyutunda bir iPhone ekleyen Apple, Oldukça etkili özelliklerine yer vermeyi unutmamış.

Tasarım
iphon-se-tasarim

Çoğunlukla olduğu gibi tasarımdan cihazı incelemeye başlıyoruz. iPhone 6 ve iPhone 5S’in tasarımlarını oldukça fazla bir şekilde andıran iPhone SE’i daha önceki modellerinden ayıran özelliği ekranı ve işlemcisi oldu. Yeni model cihazda görünüş açısından güç tuşu sağ üstte yer alıyor buna ek olarak Touch ID gibi özellikleri de mevcut durumda.

Apple’ın daha önce kullanmış olduğu 7000 serisi alüminyum kaplamaya sahip olan cihaz, Adeta eski ve yeni telefon modellerinin bir birleşimi olmuş. Renk seçenekleri olarak uzay grisi, gümüş, roze altın ve altın olarak stabil seçeneklerle devam etmekte.

Ekran

Piyasa sürülecek olan üründe dikkatleri çeken konu dört inch ekranı oldu. LCD panele yer verilecek olan cihaz da 1136 x 640 piksel çözünürlüğe sahip olan iPhone SE’de yeterince parlak ve canlı görüntüyü kullanıcıya sunuyor.

Donanım

1GB RAM, 16 GB ve 64 GB gibi depolama alanlarına sahip olan iPhone SE’de 128 GB modeline yer verilmemiş. NFC ile birlikte gelen Apple Pay desteği de rahatlıkla ön plana çıkıyor. WiFi tarafında 802.11 A/B/G/N/AC standartları kullanılmış. Türkiye’de boy gösterecek olan 4.5G bant genişliğini de destekleyecek yapıya sahip. Batarya tarafından ürünün 1.6430 mAh ile oldukça etkili bir kapasiteye sahip olduğunu görebiliyoruz.

Kamera

Apple yetkililerin geride bıraktığımız yıl çıkartmış olduğu amiral gemisi modellerinde kamera da bir takım değişiklikler söz konusu olmuştu. Bu değişiklikler iPhone SE’de de yer alıyor. 12MP arka 5MP de ön kameraya sahip olan ürün, iPhone 6S’in kamerasıyla birebir yeteneklere sahip.

Fiyat
iphone-se

Firmanın üzerinde çalışmış olduğu ürünün 16 GB’lik fiyatı 399 Dolar, 64 GB olanı ise 499 Dolar değerinde. 24 Mart tarafında satışa çıkacak olan cihazın Türkiye sınırları içerisinde 29 Mart’ta gerçekleştirilecek.

Yorum Bırakın