Yazar Net

iPhone’da Çoklu Numara Nasıl Temizlenir?

Apple firmasının geliştirmiş olduğu iOS yazılımının kullanan mobil cihazı iPhone’da cihazımıza bir kişiyi kayıt ettiğimizde ilerleyen zaman dönemlerinde ilişkimiz kesiliyor. Kısa süreli görüşmelerde gerçekleşen bu durum, Bir süre sonucunda kullanmış olduğumuz telefonunu rehberini şişiriyor hatta bazı kullanıcılarda rehberde gezinirken kasma sorunları yaratıyor. Bu yazımızda ise üçüncü parti bir uygulama sayesinde bu numaraları çoklu bir şekilde silmenize yardımcı olacağız.

iPhone cihazlarda bazı işlemleri toplu olarak gerçekleştirmek oldukça zor oluyor. Birden fazla numarayı silme işlemini iCloud üzerinden yapmanız oldukça mümkün olsa bile daha basit çözümlere ihtiyacınız olduğunuz da nasıl yapacağınız düşünmeden biz sizlere söyleyelim. İlk olarak Groups isimli uygulamayı App Sotre üzerinden telefonunuza indiriyorsunuz daha sonra çok kolay bir şekilde yapmak istediğiniz işlemleri yapabiliyorsunuz.

iTunes üzerinden indirdiğiniz uygulamayı yükledikten sonra çok basit bir ara yüz ile karşı karşıya  Kişiler ‘e erişim izni verdikten hemen sonra uygulamaya All Contacts kısmına basın Sol üst kısımda yer alan Select All düğmesine tıklayarak dilediğiniz an tüm rehberin seçimin yapabilirsiniz. Daha sonrasında orta üst kısımda yer alan Choose Action bölümüne tıklayarak Delete Contacts diyoruz ve rehberinizden silmek istediğiniz numaraları çok kolay bir şekilde siliyoruz.

Bu şekilde istediğiniz numaralı tek bir seferde işaretleyerek rahatlıkla silebilirsiniz. Böylece rahatlıkla rehberinizin düzenini sağlamış olacaksınız.

Yorum Bırakın