Yazar Net

LG G5’in Düşük Satılması Sonucunda Firma İşçi Çıkartmaya Yöneldi!

LG G5 cihaz ile birlikte mobil pazar sürecinde hedeflemiş odluğu başarıyı bi türlü yakalayamayan LG Electronics, Mobil departmanını yenilemem kararına girdi ve birçok LG Mobile çalışanının da işine son verdi. LG’nin bu yıl içerisinde tanıtmış olduğu dünyanın ilk modüler akıllı telefonu olarak karşımıza çıkan LG G5 ne yazık ki firmanın belirlemiş olduğu satış çizgisinin altında kaldı.

Esasında oldukça uzun bir zaman diliminde amiral gemisi modellerin de ilk defa modüler yapının denenmesinin oldukça riskli olduğunu açıklayan LG yetkilileri, Büyük risk alarak dediklerini doğrular nitelikte bir sonuca ulaşmaya başlarken departmanını yenileyerek çok daha farklı bir sonuca yönelmeye başladı.

Firma LG G4 üzerinde genellikle oldukça iyi geri dönüşler alsa bile LG G2 ve G3 cihazlarında ki tüm başarı kaydedilmişti. LG G2 ile birlikte dönemine göre oldukça başarılı bir Android telefon üreten firma, ne yazık ki aynı başarıyı bir türlü devam ettiremiyordu. LG G5 ile bir yeniliğe yönelerek aldığı riskli ile birlikte taleplerinin de çok daha gerisine düşmesi firmayı kuşkulandırmaya yöneltti ve LG bu nedenle birlikte mobil departmanında birden fazla kişinin işine son vererek ürün tasarımı ve geliştirme adı altında yeni bir ekip kurmaya başladı.

LG G6’nın Modüler Nitelikle Olmaması Firmaya Olan Güveni Azaltmaya Neden Olabilir

LG G5 bir diğer LG G serisi cihazlarına göre çok daha başarısız kabul edilse bile rakip markaları ile kıyasladığımızda LG G5’in çoğuna göre çok daha başarılı bir akıllı telefon olduğunu görebiliyoruz. Bununla birlikte yeni telefon seçimini G5 ‘den yana kullanan kitle hiçbir zaman azımsanacak türde değil. Eğer LG gelecek G6 cihazlarında modüler yapıdan vazgeçme kararı alırsa şu anda LG G5 modüllerini satın alanların ilerleyen zaman yeni çıkan LG telefonlarda bir çıkmaza sürecek. Bakalım ilerleyen zamanlarda firma tarafından gelen açıklamalar doğrultusunda ne gibi kararlar alınacak merak konusu.

Yorum Bırakın