Yazar Net

LG Gram 15 Satışa Çıkarıldı!

LG’nin tasarım ödülü olarak karşımıza çıkan Gram ultrabook kategorisine yeni modeller eklendi. Firmanın geliştirmiş olduğu bilgisayar neredeyse Apple bünyesinde yer alan Macbook modellerine benzerliği ile dikkat çeken sersinin de 15” ekranlı yeni üyeleri satışa çıkarılmaya hazırlanıyor.  Neredeyse büyük bir şekilde kısır döngüye giren bilgisayar pazarına büyük bir canlılık katan ultrabook modellerine bir yenisi de LG tarafından ekleniyor.

LG’nin geliştirmiş odluğu Reddot 2016 tasarım ödüllü olan utrabook ailesi Gram’a yeni model etiketiyle 15” ekranlı bilgisayarlar eklendi. Gelişimi yapılan ürünün yaklaşık olarak 1.100 Dolar fiyat etiketiyle başlangıç değeriyle satışa çıkan modeller hem donanımları hem de hafifliğiyle tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

LG tarafından geliştirilen ürün adı kadar hafif mi sorusuna cevap verecek olursak, Cihazın daha da derin özelliklerine inmemiz gerekiyor. Hemen lafı uzatmadan başlayalım. Öncelikle geliştirilen yeni cihazın ağırlığı on beş inç değerinde olan Macbook Pro’dan çok daha az. On beş inç ekran büyüklüğünde toplamda 998 gram ağırlığıyla adının da hakkını veren LG Gram’ın özellikleri de fena durumda değil.

Screen%20Shot%202016-04-15%20at%2013_00_09[1]

Intel bünyesinde gelişimi yaılan ve altıncı nesil gurubunda olan Intel Core i5 ve i7 işlemcileri ile gelen LG Gram 15 serisinde toplamda sekiz bellek, 256 GB ve 512 GB depolama alanlarını kullanıcıya sunuyor. Üzerinde barındırmış olduğu FullHD ekranıyla retina yapıdaki Macbook Pro serisinin bir adım gerisinde bulunan kalan cihazlarda USB 3.0, microUSB, HDMI, USB-C port yuvaları yer alıyor.

Geliştirilen üründe 15” diz üstlerinin toplamda yedi saate kadar bir pil ömrünün olduğu LG yetkilileri tarafından açıklanıyor. LG’nin yeni ürünü hakkında düşüncelerimi söylemem gerekirse Reddot, IF ve CES’ten ödülleri tam layığı ile hak etmeyi başaran LG Gram’ın yeni modelini oldukça beğendim. Şimdi ise düşüncelerimi tamamen LG’nin bu ürünün Türkiye’de satışa çıkarılacak mı yönünde. 1.100 Dolar değerinde olan ürün ülkemizde satışa çıktığı taktirde üzerine eklenen bir takım vergiler sonucunda fiyatının 3.800TL değerinde olacağını tahmin ediyorum. Konu hakkındaki düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın