Intensivpflege hanau
Yazar Net

LG’nin Etkili Özelliklere Sahip Olan Yeni Telefonu: G5 Elite

LG’nin çok kısa bir süre öncesinde ortaya çıkan Snapdragon 652 çip setini kullanacağı modeli TENAA bünyesinde büyük bir açıklığa kavuştu. Günümüzden yaklaşık olarak bir hafta önce ortaya çıkan LG G5’in çok daha uygun olan fiyatlı ve özelliklerinden biraz daha arındırılan modeli çıkarılacağı, Üründe ise Qualcomm Snapdragon 652 çip setinin yer alacağı dedikoduları internet ortamında dolanıyordu. Yapılan dedikodulara ek olarak şimdi TENAA’dan ortaya çıkan detaylar ile birlikte cihazın LG G5 Lite adına sahip olacağı kesinleşti.

Gelişimi yapılan LG G5 Lite’in bir üst modeli olan G5 kadar büyük bir şekilde gelmeyeceği kesinleşse bile üzerinde oldukça etkili donanımları barındıracağına eminiz. Ürünün detaylarına göre teknik özellikleri 149.4 x 73.9 x 7.3MM boyutları ile birlikte normal olan G5 modeline göre çok daha iyi bir ince yapıya sahip olan G5 Lite, 156GR ağırlığı ile birlikte aynı zamanda çok daha hafif yapıya sahip. Ekran alanında ise beş buçuk inç boyutundaki ürün 2K ekran, 1.8 GHz hızında görev yapan sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 652 ve Adreno 510 GPU, 3GB RAM, 32 GB depolama alanı yaklaşık olarak 16MP ile 8 MP arka ve 8MP ön kamera çözünürlükleri sağlayan üründe görünüşe göre CPU ve bellek dışında herhangi değişiklik süreci gerçekleştirilmemiş.

LG-G5-Infographic[1]

İnternet bağlantısında ise 4.5G’ye CAT7 ile 300MBPS hızına kadar tam destek sağlayan LG G5 Lite 64GB’a kadar da yükseltilen microSD desteğini beraberinde getiriyor. Tasarımsal açıdan tıpkı LG G5 üzerinde olduğu gibi modülerlik açısından da yine aynı şekilde bataryası rahatlıkla değiştirilen LG G5 Lite’da tek merak edilen bataryanın hacmi. LG G5 modelinde yaklaşık olarak 2.800 mAh batarya bulunduğunda G5 Lite da ise tahmin olarak 2.500mAh dolaylarında bir batarya yapısı bulunabilir.

Konuyu özetleyecek olursak LG G5’ten ufak tefek farklılıklar sunan, Fakat genel manada ise oldukça performanslı olan LG G5 Lite, 2.000 TL ya da altı gibi bir fiyat ile orta seviyelerde çıkmasını beklediğim telefonlardan bir tanesi. Eğer bütçeniz LG G5 almaya yetmiyorsa firmanını geliştirmiş olduğu G5 Lite versiyonu oldukça uygun olacaktır.

Yorum Bırakın