Intensivpflege hanau
Yazar Net

Meizu Pro 6’nın Benchmark Sonuçları Ortaya Çıktı

Meizu Pro 6’nın üzerinde barındırmış olduğu özellikleriyle tüketicide nasıl performans göstereceği benchmark testleri ile sonuçlandırıldı. Akıllı telefon sektörünün neredeyse en önemli ve iddialı isimlerinden bir tanesi olan Meizu, Tüm dünya genelinde satış yapmayan sayılı telefon üreticilerinden bir tanesi.

Çin asıllı telefon üreticisinin sektörde boy gösteren yeni amiral gemisi Meizu Pro 6, Uzun zamandır gündemde olan fakat özelliklerini sadece internet üzerinden yapılan açıklamalar doğrultusunda cihazın varlığından haberdar olmuştuk. İnternet ortamında dolanan dedikodulara göre Meizu Pro 6 cihazın benchmark sonuçları paylaşıma sunuldu. Gelişimi yapılan telefonda MediaTek firmasının üretime sunduğu işlemcinin kullanılacağı daha önce açıklanmıştı fakat bu işlemcinin Helio X25 olacağından kimse emin değildi.

Helio X25, Bu zamana kadar hiçbir telefonda kendisine yer edinemedi hatta işlemci kullanımını ilk Meizu Pro 6 gerçekleştirecek. Cihaz üzerinde Helio X25 kullanıldığı kesinleştiği için bu üründe ki özelliklerin bir kısmını rahatlıkla tahmin edebiliyoruz.  Helio X20 sürümünde 2.3GHz hız yer alırken, X25 sürümünde ise 2.5GHz hızı bulunuyor bu da Meizu Pro 6’nın işlemcisinin oldukça etkili bir seviyede olduğunu bizlere gösteriyor.

Meizu Pro 6’da yer alan Helio X25 işlemcisinin bir diğer özelliği de grafik işlemci biriminin Mali-T880 olarak kullanılarak, Maksimum performans adına 850MHz değerine çıkartılmış olması yani bir bakıma firma grafik işlemci birimine overclock uygulamış. İşlemci biriminin yüksek olması doğrultusunda oyun oynarken etkili bir performansın bizlere beklediğini rahatlıkla biliyoruz.

İnternet ortamında paylaşıma sızdırılan benchmark raporlarında ürünün en büyük özelliklerinden bir tanesi olan RAM yani Random Access Memory ve ekran boyutu net olarak açıklamaya sunulmamış. Yapılan sızıntı formundaki yorumlarına göre 4 GB RAM’i üzerinde barındıracak olan telefon 5.7INCH Quad High Defination ekranla ya da 4.6INCH Full High Defination – 1080P ekranla satışa çıkarılacak. 21 MP kameraya sahip olacağı kesinleştirilen Meizu Pro 6’nın kamera özelliklerinin nasıl ve ne gibi performansa sahip olacağını ise ilerleyen zaman dilimlerinden göreceğiz.

Meizu Pro 6 ile elimizdeki bilgiler henüz bunlarla sınırlı durumda. Çok yakın zaman diliminde firmadan gelen açıklamalar doğrultusunda sizlerle ürünün fiyatını ve kalan özelliklerini paylaşacağız.

Yorum Bırakın