Yazar Net

Mercedes-AMG GLC43 Coupe Tanıtıldı!

Mercedes, Paris Otomobil Fuarı içerisinde SUV kategorisinde önemli araç modellerinden olan GLC43 AMG’yi otomotiv tutkunların beğenisine çıkarttı. Araç teknik olarak yetenekleri ve tasarımlarıyla oldukça tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Mercedes-AMG ortaklığında karşımıza çıkartmış olduğu ynei GLC43 Coupe için dile getirecek oldukça fazla açıklama var.

Bundan birkaç yıl öncesine dönüş yaptığımızda Bentley firmasının Bentayga modelinin tanıtarak dünya genelinde en hızlı SUV platformunu ortaya çıkarttığını diyebiliriz. Bentayga kullancııarlın yaklaşık 4,1 saniye gibi bir 100’e ulaşma değeri ile gerek asfalt konumda gerek arazide oldukça iyi bir tecrübeyi deneyimi sağlıyordu. Mercedes tarafından yapılan geliştirmeler le GLC43 Coupe de kullanıcılarına bu tarz bir tecrübeyi sunmak için gerekli işlemleri yapmış gibi duruyor.

16c745-50-1-1000x562[1]

GLC43 Coupe’da yaklaşık olarak 520NM tork üretme kapasitesine sahip 362 beygirli gücünde 3.0 litrelik Twin-Turbo V6 motor bulunuyor. AMG Coupe tasarımlı GLC43 0 dan 100’e yaklaşık olarak 4.8 saniye gibi bir performans sağlayarak çıkış yapabiliyor. Bu değer ile hemen hemen aynı seviyede rakamı elde eden Mercedes’in diğer aracı X4 M40’in 0’dan 100’e ulaşma değeri ise 4.7 saniye. SUV platformunda olan araçların bu değerleri üzerinde barındırması oldukça büyük bir başarı sağlıyor.

Araç dahilindeki sürüş yapıların yanı sıra sürücü, Süspansiyon hassasiyet ayarı ile otomobil kullanıcılarına farklı zeminlere göre çok rahat bir şekilde ayarlamalar yapılıyor. Mercedes tarafından geliştirilen aracın fiyatı ise henüz bilinmiyor.

Yorum Bırakın