Yazar Net

Mesajlaşma Uygulamalarındaki Sohbet Bot’u Cephesinde Büyük Gelişme

Microsoft, Twitter, Facebook Messenger derken çok hızlı bir şekilde yayılan otomatik bir şekilce cevap verme algoritmaları veya sohbet botları yani chat bot artık sadece müşteri hizmetleri gibi görev vermeyecektir. Yeni bir uygulama oldukça siz cevap veremeyecek durumdayken arkadaşlarınızı da oyalayacak kadar onlarla birlikte sohbet ediliyor.

Çok yakın bir zaman diliminde geliştirilecek olan sohbet botlarının mobil sürecinde uygulamaların tamamen yerini alması tahmin ediliyor. Bu sistem de uygulamalarla birlikte doğuran konuşarak iletişime rahatlıkla geçebileceğimiz anlamına geliyor. Cortana ve Siri gibi düşünebilecekler böylece mantıklı saplamalar veya yönlendirmeleri çok kolay yapabilecek. Fakat Siri, Cortana veya Google Now’ın bu zamana kadar bir platform haline gelmemiş olması sürecinde onların birer bot olmayacağı anlamına gelmiyor.

TechCrunch Disrupt Hacathon firmasının geliştirmiş olduğu The Chat Bot Club uygulaması, Bu nokta içerisinde büyük bir önemli gelişimi ortaya çıkartıyor. Geliştirilen bu sohbet botu arkadaşlarınız ile birlikte siz yokken onları oyalayabilecek kadar sohbet ediliyor. Siz hiçbir şekilde klavye başına geçmeseniz bile bu sohbet botları sizin yerinize kısa süreliğine yapacaktır.

The Chat Bot Club WeChat, KIK, Facebook Messenger ve WhatsApp’ı destekleme sürecine gidiyor. Bu uygulama ile birlikte her mesaja geri dönmek zorunda kalmıyorsunuz böylece uygulama kendi başınıza durumu kurtarabiliyor.

Bu duruma göre sizin daha önceki sohbetlerinizi analizi tahmin ederek bir takım yorumlama yapıyor. Belirli kalıplara vermiş olduğu tepkileri öğrenerek değerlendirme sürecine gidiyor eğer sürekli olarak emoji kullanan bir sohbet alışkanlığınız varsa, Uygulama bu duruma göre öğrenerek p şekilde davranıyor. Arkadaşlarınızı çok ruhsuz sohbet botlarını emanet ederek istiyorsanız henüz geliştirilmekte olan bu uygulama ile birlikte takın zamanda tanışmamıza çok yakın zamanda tanışmamız olası.

Bu tarz yazılımların artık yavaş yavaş yerini alacağını tahmin ediyorum ilerleyen zamanlarda sekreterlerin yerlerini bile alacağını düşündüğüm bu botlar daha gelişmiş versiyonlarını üzerinde barındırarak karşımıza çıkacak.

Yorum Bırakın