Anasayfa / Teknoloji / Microsoft’un Geliştirdiği SwimTrain Uygulaması ile Sanal Yüzme Yarışları Yapılabilecek!

Microsoft’un Geliştirdiği SwimTrain Uygulaması ile Sanal Yüzme Yarışları Yapılabilecek!

Teknolojinin günden güne hızlanması sonucunda artık karşımıza farklı ürünler çıkıyor. Geliştirilen yeni teknoloji nimetlerine bir yenisi Microsoft tarafından eklendi. Microsoft’un önderliğinde geliştirilen SwimTrain uygulaması ile artık tek başınıza yüzme yarışları oluşturabileceksiniz.

SwimTrain uygulaması tek başına spor veya egzersiz yapmak isteyen yüzücüler için oldukça faydalı, Tek başına yüzmek zorunda kalanlar için de eğlenceli bir hale geliyor. Millî sporcuların egzersizlerine katkı da bulunmak amacı ile geliştirilen SwimTrain, Yüzme sporunu daha da fazla renklendirmeye yönelik çalışmaları ile birlikte formunuzu korumanıza yardımcı oluyor.

Grup halinde yüzme havuzlarında gerçekleştiren çalışmaları hedefleyen uygulama, Havuz içerisinde bir araya gelen yüzücüler sanal vagondan takip ederek onları toplamda üç farklı kategori altında topluyor. Bunlar sırasıyla birlikte sıralama, hareket ve duruş yetenekleri gibi farklı konularda değerleniyor.

 

meets[1]

Yüzme hareketleri değerlendirilerek yüzücüleri rahatlıkla tanıyabilen yazılım uygulaması, yüzücüleri arkalarında ve önellerinde ki sanal takım arkadaşlarının durumun açıklayacak daha hızlı veya yavaş yüzmelerini gerektiğini dile sesli şekilde dile getiriyor

Microsoft’un bünyesinden çıkan bu SwimTrainer tamamen egzersiz amaçlı olarak faaliyet gösterdiği. yüzücülerin kendilerine sürat ve dayanıklıları dengelemelerini hedeflerine etrafında kimse olduğunu zaman diliminde bile yüzme yarışında boy göstermiyor gibi ortam yaratabiliyor

Uygulama cep telefonuyla bütünleşmiş halde çalıyor, Grup halinde veya tek başınıza egzersiz yapanları büyük bir motive kaynağı oluyor. SwimTrain, Korea Advanced Institute of Science and Technology ve Microsoft tarafından geliştiriyor. Sizler sanal yarışmacılarla dolu bir havuza sokmayı amaçlayan SwimtTrain’in çok yakın bir zaman diliminde hizmete gireceği açıklanıyor.

Microsoft’un SwimTrain uygulamasını kullanmanız için telefonunuzun su geçirmez kılıf ile koruma altında olması gerekiyor. Benim görüşüm bu sistemi deniz gözlüğü üzerine entegre edilseydi çok daha iyi bir görüntü ortaya çıkacaktı. Kullanıcılar anlık olarak gözlük camı üzerinden sıralamasını rahatlıkla görebilir üzerine farklı eklemeler yaparak kalp atış hızı, nabız gibi parametreler yansıtılabilirdi.

Check Also

Windows 10 Üzerindeki Gece Işığı Özelliği Nasıl Kullanılır?

Microsoft’un sunduğu yeni güncelleme olan Creators Update ile karşımıza çıkan gece modunun nasıl kullanılacağı hakkında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir