Yazar Net

NVIDIA, GTX 980 TI Modelinin Üretim Desteğini Geri Çekiyor!

NVIDIA firmasını oyun konusunda Titan serisinin hemen ardından piyasaya çıkan en üst seviye 900 serisinin lideri GTX 980 TI modelinin üretimi alınan kararlar doğrultusunda durduruluyor. NVIDIA, Ekran kartı konusunda AMD’nin bir adım önünde olarak gösterilen başarılı bir firma. Bu noktada özel serisi olarak üretimi yapılan Titan serisi ile oyuncuların fazlasıyla ilgisini çekmiş durumda. Ortaya çıkan özel ürünün bir alt serisi ve normal serinin de en yüksek modellerinden bir tanesi olan GTX 900 serisiyle her oyuncunun hayallerini süslemeyi başarmıştır.

Köklü firmanın 3.000 TL’nin üzerindeki fiyatlıya 900 serisinin bir üst model konumundaki GTX 980 TI, Sunmuş olduğu performans ile de oldukça güçlü bir ekran kartı olduğunu herkes iyi biliyor. Daha öncesinde GTX 780 TI efsanenin yerine geçen ve sektörü de domine eden bu kart yerinde oyu sektörünü oldukça merakla beklemiş olduğu Pascal mimarisine sahip GTX 1070, GTX 1080 ve asıl olarak GeForce GTX 1080 TI ekran kartları boy gösterecek.

nvidia-geforce-gtx-980-ti-box-open[1]

Firma tarafında durum bu şekilde olunca NVIDIA GTX 980 TI modelinin durdurma kararı alarak stokta yer alan tüm GTX 980 TI modellerini satmaya devam ederken stoğuna yeni bir 980 TI eklemeyecek. GTC 2016 sonrasında bahsetmiş odluğumuz gibi yeni seriler ile birlikte oyuncuların gönüllerinden taht kuracak olan NVIDIA’nın yukarıda bahsetmiş olduğumuz yeni Pascal serisi çatısı alında GDDR 5 versiyonlarının kısa süre içerisinde duyurulması bekleniyor.

NVIDIA GTX 1070, NVIDIA GTX 1080 ve GTX 1080TI modellerinin de lansmanın hemen ardından 2016 yazında Avrupa ve Amerika’da, Yılsonuna doğru olarak ülkemizde beklenen bu etkili ürünlerin dışında 2017’nin üçüncü çeyreğine doğru NVIDIA’nın çıkartmış olduğu GTX 1080 TITAN modelinin de eklenmesi bekleniyor.Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık firmalar bir adım daha ilerisini düşündürmeyecek ürünleri kullanmak yerine onları devre dışı alarak maziye gömüyor. NVIDIA tarafından alınan kararlar bu şekilde. Firma tarafından gelen yeni güncellemeleri en kısa zaman diliminde sizlerde bu yazı altından paylaşacağız. Konu ile ilgili görüşlerinizi konunun altında yer alan yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın