Anasayfa / Teknoloji / NVIDIA’da Sürücüsüz Otomobil Desteğine Girdi!

NVIDIA’da Sürücüsüz Otomobil Desteğine Girdi!

Başarılı akıllı otomobil üreticilerinden biri olan Tesla firmasının başında ki isimlerden David Nister’ı oldukça hızlı bir şekilde kendi bünyesine transfer eden ekran kartı üreticisi NVIDIA’nın sürücüsüz otomobil hizmetleri için çalışmalarını yürüteceğini açıklandı.

Bilgisayarların donanımları denildiğinde ilk olarak akıllara gelen ekran kartı üreticililerinden bir tanesi olan NVIDIA, Aynı zamanda son yollarda gelecek çağın otomobilleri olarak nitelendirebileceğimiz araçların gelişimi için kendi projelerini gündeme almaya başladı. Sürücüsüz otomobiller departmanı için oldukça önemli bir adım atan NVIDIA, Daha öncesinde Apple’ın yazılım dilinin ana geliştiricilerinden biri olan Swift’in üreticisi Chris Lattner’i kadrosuna almıştı. Şimdi ise firma, Sürücüsüz otomobil konusunda lider olan firmalardan bir tanesi Tesla’nın başkan yardımcısı David Nister’ı bünyesine aldığı öğrenildi.

Check Also

Windows 10 Üzerindeki Gece Işığı Özelliği Nasıl Kullanılır?

Microsoft’un sunduğu yeni güncelleme olan Creators Update ile karşımıza çıkan gece modunun nasıl kullanılacağı hakkında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir