Intensivpflege hanau
Yazar Net

Periscope

Twitter tarafından üretilen ve son günlerde adından sıklıkla söz ettiren Periscope uygulamasının amacı kendi kullanıcılarına canlı yayın olanağı vermek. Bu uygulama ile sosyal paylaşımda çığır açan Twitter ilk önce İOS daha sonra ise Android platformunda kullanıma sundu. Anroid’e gelmesinin ardından kullanıcı sayısı hızla yükselen uygulamanın basit, kullanışlı ve ücretsiz bir şekilde sunulması göze çarpan özellikleri arasında.

Uygulamayı kullanmak için Twitter hesabınızın olması gerekmekte. Periscope, Twitterde olduğu gibi takipçi sistemiyle çalışmaktadır. Yani dilediğiniz kişiyi takip edebilir, onların canlı yayınlarını izleyebilir ve istemediğiniz kişiyi engelleyebilirsiniz. Uygulamanın en beğenilen özelliği ise şu şekilde. Takip ettiğiniz bir kişi canlı yayına başladığında dilerseniz size anında bildirim geliyor ve canlı yayını anlık olarak izleyebiliyorsunuz.  Hatta canlı yayın sırasında izleyiciler yayıncılar ile mesajlaşıp yayın hakkında görüşlerini dile getiriyor. Diğer bir özelliği ise yayın yaptığınız videolar çok fazla ilgi görür ve beğenilirse en çok sevilenler listesine girebilirsiniz.

Dilerseniz canlı yayını kişilere özel olarak açabilir dilerseniz de yayın bittikten sonra tekrarını istediğiniz kişilere açıp onların dışında kimsenin izlemesine izin vermeyebilirsiniz. Bu özellik ile kişiye özel video üretebilirsiniz.

 

Yorum Bırakın