Yazar Net

RECUVA

Bilgisayar kullananların korkulu rüyası, yanlışlıkla bir takım verileri ya da dosyaları kaybetmeleridir. Sehven yapılan hatalar, oldukça önemli sonuçları beraberinde getirebildikleri için, bu anlamda veri kurtarıcı programlara ihtiyaç duyulmaktadır. İşte tam da bu noktada ortaya çıkan Recuva, tüm kullanıcılara silinen dosyaları geri getirme anlamında oldukça yardımcı olan, üstelik de ücretsiz bir dosya kurtarma programı olarak tanımlanmaktadır.

Günlük yaşamda, acele ile ya da dalgınlıkla silinen bir takım dosyalar ve veriler, hayatımızı anlık olarak karartabilmektedir. Gerek kişisel verilerimiz, gerek ise kurumsal datalarımızın hatalı bir işlem ile sonsuzluğa gönderilmesi, kimi zaman bilerek ve isteyerek basılan Shift + Delete tuşları ile gerçekleşen temelden silme işlemleri, bizler için oldukça büyük sıkıntıları ortaya çıkarmaktadır. Hatta, geri dönüşüm kutusu içinden kurtarılmak istenen dosyaların da bir şekilde tamamen silinmesi, bu sıkıntıları artırmaktadır. Aynı zamanda, bir takım USB bellek ya da diğer taşıyıcıların yapıları gereği, normal bir silinmenin de temelli olduğu düşünüldüğünde, bu tip durumlarda kurtarıcı rolünü üstlenecek bazı yazılımlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Yukarıda bahsedilen kabus dolu dakikaları atlatabilmek ve silinen tüm verileri geri alabilmek için, Recuva programı rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hem kolay bir kullanım şekli, hem de başarılı işlemleri ile piyasada kendini gösteren söz konusu program, her an ve her dakika internetten de rahatlıkla erişilebilmektedir.

Söz konusu programın sihirbaz tabanlı ara yüzü ile kolay bir kullanım mümkün olurken, aynı zamanda resim, müzik ve video dosyalarının yanı sıra sıkıştırılmış arşiv dosyaları, kurumsal dökümanlar ve çok daha farklı türde dosyaların kurtarılma işlemi de pratik bir şekilde sağlanmaktadır.

Recuva programının bir başka iyi özelliği ise, silinen dosyalar arasından arama yapılarak dosya kurtarılması seçeneğinin yanında, aramalarda bulunamayan silinmiş dosyaları kurtarmaya yarayan derin arama niteliğine de sahip oluşudur.

Recuva İndir

Yorum Bırakın