Intensivpflege hanau
Yazar Net

Samsung LED Göstergesinde Değişikliğe Gidiyor!

Geliştirilen akıllı telefonlar üzerinde kullanıcıların cihaz üzerinde gelen bildirimlerden haberdar olması adına LED göstergeler koyulur. Bu göstergeler uygulamaya göre farklılık göstererek değişik renkte yanarak kullanıcıya uyarı verir. Samsung yaptığı yeni çalışma ile Smart Glob ile bildirimler için ışıklı bir uyarı sistemine geçiş yapıyor.

Akıllı telefonlar üzerinde yeki yeni bildirimleri fark etmemiz adına ses ve ekran yeterli seviyede oluyor. Ürün sessiz mod konumundayken arka kısmı dönük durumdayken fark edilemeyen bildirimler için de Samsung yeni bir sistem üzerinde geliştirme sürecinde bulundu. Smart Glow adına sahip olan bu özellik ile LED bildirimlerin yerine geçmesi bekleniyor.

samsung-smart-glow-1024x487[1]

Smart Glow Tam Olarak Ne İş Yapıyor?

Sammobile tarafından yapılan habere göre, Güney Kore kökenli firmanın Smart Glow özelliği ile birlikte akıllı telefonların arka kamerasının saran bir kare şeklinde karşımıza çıkacak. Cihaz üzerinde gelen bildirimlere göre farklı uyarılarda bulunacak olan Smart Glow, Biden fazla bildirim seçeneği ile kullanıcının huzuruna sunulacak.

Smart Glow ile Arka Kameradan Öz Çekim Desteği

Geliştirilen Smart Glow’un tek özelliği LED bildirimleri kullanıcıya sunması değil. Bu özellik bir diğer yandan arka kamera üzerinden öz çekim yapmak isteyenlere de yol gösterecek. Arka kamera üzerinden öz çekim sürecinde bulunmak isteyen kullanıcıların yüzlerine düzgün bir açı ile tutulduğunda Smart Glow teknik özelliği devreye girecek böylece yüzleri algılandıktan hemen sonra otomatik bir r şekilde fotoğraf çekilme işlemi başlayacak. Smart Glow özelliğinin diğre yanında duyurulacak olan Galaxy J2’de ilk olarak kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Yorum Bırakın