Yazar Net

Samsung Sonunda Apple’ı Geride Bırakmayı Başardı!

Güney Kore kökenli uzun yıllar boyunca sağlamış olduğu başarısının ilk meyvesini nihayet aldı. Akıllı telefon sektöründe en büyük firmalardan bir tanesi olan Samsung ve Apple firmasının reklam sektörünün ve birçok teknolojisinin ana merkezi olan Amerika Birleşik Devletleri’nde kesin bir üstünlük kazanabilmek için uzun zamandır çekişmeli bir yarış oluşuyordu.

Amerika’da üstünlük kurmayı başaran Apple, Çok uzun zamandır diğer telefon üreticilerin başarısını engelliyordu fakat Samsung’un piyasaya çıkarttığı son amiral gemisi sayesinde Apple’ın hiçbir hamlesi işe yaramadı çünkü Samsung büyük bir başarı sergiledi. İnternet ortamına düşen son verilere baktığımız da Apple firmasının tüm hâkimiyetini sarsacak seviyede Samsung satış rakamlarına ulaştı.

2016 yılının ilk çeyreği içerisinde akıllı telefonların satış rakamları ortaya çıktı. Sadece Amerika Birleşik Devletleri‘ni kapsayan bu veriler, Güney Kore kökenli güçlü üreticilerden olan Samsung’un Apple geride bıraktığını gösteriyor. Elde edilen verilere göre yaklaşık olarak yüzde bazında 28.8’lik bir oranı üzerinde taşıyan Samsung birinci, yüzde 23’lük bir oran ile Apple ikinci olurken, %17,1’lik oranı ile kendi alanında başarıya gelen LG üçüncü sırada bulunuyor.

Men are silhouetted against a video screen as they pose with Samsung Galaxy S3 and iPhone 4 smartphones in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica, May 17, 2013. REUTERS/Dado Ruvic (BOSNIA AND HERZEGOVINA - Tags: BUSINESS TELECOMS) - RTXZQ3W
Men are silhouetted against a video screen as they pose with Samsung Galaxy S3 and iPhone 4 smartphones in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica, May 17, 2013. REUTERS/Dado Ruvic (BOSNIA AND HERZEGOVINA – Tags: BUSINESS TELECOMS) – RTXZQ3W

İnternette yayına çıkan bu telefon sonuçlarında ki listelerde Samsung’un başarısının en büyük kaynaklarından biri yeni amiral gemisi kategorisinde ki Galaxy S7’nin sayesinde olduğunu söyleyebiliriz. 2016 yılının ikinci, üçüncü ve dördüncü çeyreği içerisinde gerçekleştirilecek olan araştırmalarda Samsung bu başarısını koruyabilecek mi?

Apple’ın iPhone SE modelini satışa çıkartması ve iPhone 7’nin hakkında internet ortamında dolaşan olumsuz yorumlar, Firmanın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başarısını kötü bir oranda etkilemeye başladı. Bu nedenle Çin’de geride bıraktığımız günlerde aldığı büyük bir zarar sonucunda büyük bir başarısızlık içerisinde.

Apple’ın telefon dışında gelir sağladığı bilgisayar sektöründe de sattığı ürünler hakkında kullanıcıların genel yorumları olumsuz durumda. Çünkü Apple’ın sunduğu bilgisayar özellikleri istediği fiyata göre çok düşük durumda bu nedenle kullanıcılar sadece ürünün logosuna yani ismine dünyalar kadar para ödüyor.

Kendi görüşümü dile getirecek olursam firmanın iMac modellerine verilecek para ile çok daha etkili OEM ürünleri satın alarak güzel bir bilgisayar toplayabileceğiniz yönünde.

Yorum Bırakın