Intensivpflege hanau
Yazar Net

Sony Xperia X Serisi Telefonların Fiyatı ve Çıkış Tarihi Netliğe Kavuştu!

Sony tarafından gelen açıklamalar doğrultusunda yeni X serisine ait telefonlarını Avrupa’da satışa çıkartmaya başlayacağı belli l oldu. Ürünlerin fiyatları ve satışa çıkarılacakları tarihlerin ne zaman belirlendiği açığa kavuştu. Firmanın 2016 Dünya Mobil Kongresi içerisinde duyurusun gerçekleştirdiği yeni Xperia X serisi modelleri, Avrupa sınırları içerisinde ön sipariş olarak satışa çıkmaya hazırlanıyor. Sony Xperia X, Xperia XA aynı zaman da Xperia X Performance modelleri ile birlikte tüm versiyonlar, Avrupa sınırlarında Sony Mobile Store’lar üzerinde yerini almaya başladı.

Dünya genelinde ki ülkelere göre farklı şekilde fiyat etiketine sahip olan modellerin hangi ülkede ne kadarlık bir değer ile satışa çıkacağını bu yazımız da öğrenebilirsiniz. İlk olarak Sony Xperia XA’dan başlayacak olursa; X serisinde ki en düşük özellikleri üzerinde taşıyan bu model, Fransa, İtalya, Hollanda ve Almanya gibi ülkelerde yaklaşık olarak 299 Euro değerinden satışa çıkacak. İspanya kesimlerinde bu rakam 329 Euro değerine çıkıyor. Genel bir özetleme yapacak olursa bu fiyatlar Türkiye’de 1.500TL karşılığına geliyor.

Ekran-Resmi-2016-05-04-10_12_21[1]

Sırada Xperia X modelinin ağırlıklı olarak 599 Euro üzerinden işlem göreceği açıklandı. Fransa, İtalya, Hollanda aynı zaman da Almanya gibi ülkelere göre yaklaşık 30 Euro değerinden fazla bir rakam ile satışa çıkacağı açıklandı. Sony Xperia X modeli tahmini olarak Türkiye’de 2.000TL civarında satışa çıkacağını tahmin ediyorum.

Serinin son kategorisinde bulunan Sony Xperia X Performance, 699 – 729 Euro değerinde değişkenlik gösteren fiyatlara sahip durumda. Xperia X Performance model için de muhtemel olarak 2.500TL ve bir tık üstü rakam ile raflarda yerini alacak. Cihazların fiyatları daha önce internet ortamında daha farklı kaynaklar tarafından değişik rakamlar ile yorumlanmıştı fakat yine Sony tarafından gelecek olan resmi bilgilendirmeye göre hareket etmek gerekiyordu.

Sony Xperia X, Xperia XA ve Xperia X Performance cihazlarının dağıtım sürecinin gerçekleşeceği tarihler aşağıda ki şekilde olacak;

  • Xperia X    : 23 Mayıs 2016
  • Xperia XA    : 20 Haziran 2016
  • Xperia X Performance: 4 Temmuz 2016

Yılında piyasaya giriş yapacak.

Yorum Bırakın