Yazar Net

Sony’nin Yeni 4K IP Kamerası Gün Yüzüne Çıktı!

Sony firmasının gerçekleştirmiş odluğu çalışmaları sonucunda 35MM’lik Exmor sensörlü 4K değerindeki ağ kamerası VB770 gün yüzüne çıkartıldı. Gelişim sürecini başarılı şekilde tamamlayan SNC-VB770 kamera, Sony tarafından her detayına kadar işlenerek görüntü işleme teknoloji açısında tam kare 35MM Exmor sensörü ile birlikte yüksek çözünürlük ve hassasiyete sahip olurken diğer ki ürünlere nazaran parazitlenme açısında oldukça düşük orana sahip.

Sensör, Geleneksel olarak kamera sensörleri ile kıyaslandığında çok daha az parazit ile birlikte çok daha fazla ılık yayarak hassasiyetini daha da büyük bir hale getiriyor. Bu nedenle insanların gözlerinin göremediği zifiri karanlık ortamlarda düşük bir ışık performansı sağlıyor. Güvenlik profesyonelleri tarafından gelişimi yapılan üründe 4K teknolojisinin son en son nimetleri kullanıldı. Örnek verecek olursak geniş alan izlemelerinde boyut büyütüldüğü zaman diliminde görüntü çok daha net hale gelecek böylece piksel gibi oranların gün yüzüne çıkması engellenecek.

8693375cdf6b1fbf065187367a7d1df9_f1288[1]

Paraziti etkili açıdan azaltmak amacıyla endüstri desenleri kullanan Sony, Temel olarak görüntüler seçici bir şekilde alanlara bölerek özel parazitleri azaltmak için güçlü yazılımları tercih ediyor. 35MM tam kare sensörün performansını hat safhaya çıkartmak için optimize edilen E yuvalı lensler, Yüksek çözünürlüğü merkezlerden lensin çevresine kadar görüntü alanını temel olarak koruyarak başarılı bir görüntü sunuyor.

Kameranın işletmeye sağlamış olduğu Akıllı Kırpma desteği özelliklerinden bir tanesi, Görüntünün tamamına bir yaklaşım sağlarken eş zamanlı olarak üç ya da beş adet video akışıyla aynı zaman diliminde birden faza görüntüden daha da doğal 4K çözünürlükte görüntü kırpmasına yardımcı oluyor.

Akıllı Kırpma modu temel olarak iki yapıya sahip durumda. Bunlar Statik ve Dinamik olarak ikiye ayrılıyor. Kullanıcılar “statik” modunu seçtiklerinde tek bir sahnedeki birden fazla alanı rahatlıkla görebiliyor. Aynı anda hem genel görüntüyü hem de kırpımı yapılan alanlarda farklı ayrıntıları yakalayabiliyorlar. Dinamik yapısında hareket sağlayan nesneleri otomatik olarak algılamak, Kıpmak ya da takip etmek adına akıllı hareket teknolojisini kullanıyor.

Sahne Yakalama; Zamana, Havaya aynı zamanda aydınlatma koşullarına bağlı olarak görüntü kalitesini otomatik olarak ayarlayarak uyarıyor. Kameralar aynı zamanda kullanıcıların parametre ön ayarlarını oldukça iyi bir şekilde ayarlar için özeleştirmesine yardımcı oluyor.

Yorum Bırakın