Yazar Net

Türk Telekom’un CEO’su İstifa Etti!

Türk Telekom’un başında bulunan Rami ASLAN, CEO’luk görevinden tamamen istifa ettiğini açıkladı. Çoğu kişinin bildiği gibi 15 Temmuz olaylarından sonra bazı Türk Teleom yöneticileri FETÖ kapsamında tutuklanmış fakat suçsuz oldukları ortaya çıkınca serbest bırakılmıştı.  Aynı şekilde Türk Telekom’un önemli pozisyonlarda göre yapan kişilerin istifa ettikleri de medyaya yansıtılmıştı.

Bu olaylarından üzerinden çok fazla zaman geçmeden Türk Telekom’dan yeni bir istifa haberi geldi. Bu sefer Türk Telekom’un zirve isimlerinden olan Rami ASLAN, Görevinden kendi isteğiyle ayrıldığını açıkladı. Firmaya yeni bir CEO atanana kadar bulunduğu mevkide çalışmalarına sürdüreceğini açıkladı. Yapılan istifanın ardından Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Hariri yapmış olduğu açıklamada

“Rami Aslan’ın Türk Telekom’un dönüşüm ve entegrasyon sürecini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini ve Türk Telekom’u dünyada örnek gösterilen bir telekom şirketi seviyesine taşıdığını söyledi. Hariri; “Rami Aslan, 2013 yılından bu yana, Türk Telekom’a başarılı bir şekilde liderlik etmiştir. Türk Telekom’un güçlü dönüşümünü, şirket ve markaların entegrasyonunu dünyadaki örneklerine kıyasla çok daha kısa bir sürede başarıyla tamamlamıştır. Aslan, grup markalarını tek bir marka altında birleştirerek Türk Telekom’un daha da güçlü bir marka olmasını sağlamıştır. Liderlik özellikleri ve vizyoner yaklaşımıyla mobil ve sabit iletişim alt yapısına yatırımlar yapılmasına öncülük etmiş; Türk Telekom’un dünyada da örnek gösterilen bir şirket olmasını sağlamıştır. Kendisine değerli katkıları ve özverili çalışmaları için teşekkür ediyoruz” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Rami Aslan’ın ayrılmasının nedeni ise henüz daha bilinmiyor. Büyük ihtimal ilerleyen zamanlar dilimlerinde sosyal medyada gerekli açıklamaları yapacağını düşünüyorum.

Yorum Bırakın