Yazar Net

WhatsApp’a Oldukça Etkili Bildirim Özeliği Geldi!

Geride bıraktığımız günlerde Windows ve Mac platformları için masaüstü yazılımını tanıtımım yapan WhatsApp uygulamasına yeni bir bildirim daha eklendi. WhatsApp’a eklenen bu yeni özellik sayesinde, Mesajlaşma uygulamasının hangi platform üzerinde aktif olarak hizmet verdiği rahatlıkla kullanıcıya yansıtılıyor.

Akıllı telefonların vazgeçilmez uygulaması olan WhatsApp günden güne sürekli farklı güncellemeler alarak kullanıcıları için daha verimli olmaya çalışıyor. Geride bıraktığımız günlerde WhatsApp mobil uygulamasına ek olarak Windows ve Mac taraflı platformlar için WhatsApp’ın sohbet yazılımı yayınlanmıştı. Masaüstü uygulamasının çıkmasından bir hafta sonra WhatsApp kullanıcıların güvenliğini sağlamak adına oturum kontrollü bildirim sistemi geliştirdi.

Yeni Bildirim Sistemi Kullanıcıya Ne Kazandırıyor?

WhatsApp bildirim özelliği, Masaüstü ve mobil uygulamaları bir arada kullanan kişilerin işini kolaylaştırmak adına hizmet veriyor. Öncelikle, WhatsApp masaüstü uygulamasını çalışabilmesi için mobil cihazınızın internet ile bağlantılı olması gerekiyor. Sohbet servisleri sürekli sunucu tabanlı çalıştığı için bu esnada yaptığınız tüm mesajlaşmalar kayıt altına alınır ve sizde farklı noktalarda bu içerikleri rahatlıkla görebiliyorsunuz.

whatsapp-web[1]

Yeni Bildirim Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Geliştirilen yeni bildirim sistemi WhatsApp’ın masaüstü uygulaması açık olduğu anlarda kullanıcıya direk olarak uyarı veriyor. Yeni bir mesaj uyarısı geldiğinde ise, Web tarafındaki uygulama aktif durumdaysa “WhatsApp Web Clients is Currently Active” uyarı vererek “WhatsApp Web İstemcisi Hala Aktif” mesajını kullanıcıya sunuyor.

Kullanıcı gelen mesajı tek taraflı bir noktadan yani mobil cihazından takip etmek isterse bildirime tıklaması yeterli oluyor. Bu durumda, Anlık mesajlaşma hizmeti tekrardan mobil cihaza dönmesine yardımcı oluyor. Esasında bu tarz özelliğin geliştirilmesi oldukça etkili olmuş çünkü WhatsApp Web üzerinde sadece bağlı olduğumuz bilgisayarları görebiliyorduk fakat bildirim olarak karşımıza çıkmıyordu.

WhatsApp’ın geliştiricilerin sağladığı bu yeni oturum kontrollü bildirim sistemi sayesinde kullanıcıların izinsiz olarak WhatsApp hesabını farklı uygulamalardan kontrol edilmesinin önüne rahatlıkla geçebiliyor. Kullanıcı tek bir hamle ile tüm bağlı olduğu hesaplardan oturumundan rahatlıkla çıkabiliyor böylece kontrolü tek taraflı olarak mobil cihaz üzerinden gerçekleştiriyor.

Yorum Bırakın