Intensivpflege hanau
Yazar Net

WhatsApp’a Videolu Arama ve NFC Özelliği Geliyor!

Sosyal medyada en başarılı sohbet uygulaması olan WhatsApp’ta yenilikler durmuyor. Geliştirici firma tarafından yapılan yeni çalışmalar ile birlikte yeni özellikler kısa süre içerisinde kendilerine mobil telefonlarda yer bulacak.

WhatsApp son dönemlerde kullanıcıları yeni özellikler geliştirilerek daha iyi kullanım kitlesine imza atmaya hedefliyor. Facebook tarafından geliştirilen WhatsApp yakın bir zaman diliminde dosya paylaşımı ve .RAR içerikli dosyaların aktarılması adına özellik geliştirmişti. Çok geçmeden yaptığı yeni açıklamalar ile iki yeni özelliğini de devreye alacağını açıkladı.

whatsapp-call[1]

Kullanıcılar tarafından en çok beklenen özelliklerden bir tanesi olan görüntülü konuşma nihayetinde WhatSapp üzerine geliyor. Sesli arama açısından çok fazla kullanıcıların hoşuna gitmediğinden dolayı, Sık sık kullanılıyor olsa bile genel olarak fazla beğenilmediğini söyleyebiliriz. Fakat görüntülü konuşma özelliğinin eklenmesi sonucunda WhatsApp tüm rakiplerinin önüne rahatlıkla geçecek.

WhatsApp’ın yeni özelliklerinden bir diğer Sesli Mesaj olacak. Bu özelliği sayesinde sesli aramaları dahil ederek çok daha iyi bir sonuç ortaya çıkartacak. Çünkü çoğu kişinin bildiği gibi WhatsApp araması yapıldığında eğer aradığınız kişinin interneti kapalıysa hiçbir şekilde bu arama bildirimini karşı tarafa geçiremiyorsunuz. Bu sorunu WhatsApp telefonlarda olduğu gibi sinyal sesinden sonra mesaj bırakın tarzında bir özellik ile çözecek böylece aradığınız kişilere ulaşamadığınız da onlara sesli mesaj bırakarak haberdar edebilirsiniz.

nfctag3[1]

Geliştirilecek son özellik ise NFC Etiketleri olacak. WhatsApp bu özellikle firmalara çok kolay şekilde rehbere ekleme ve çıkartma gibi işlemler yapılacak. Son olarak .VCF yani kişi kartı desteği ile birlikte sohbet esnasında rehberinizde ki kişinin tüm bilgilerini paylaşabileceksiniz.

WhatsApp’ın almış olduğu kararlara baktığımızda sektör içerisinde üst sıralarda kalması adına çalışmalar yaptığının farkına varabiliriz. Geliştirilen bu özelliklere çok fazla uyumlu olmayacak telefonlar bulunacağı için WhatsApp’ın optimizasyon görevini çok iyi bir şekilde gerçekleştirmesi gerekiyor aksine uygulama tam verimli çalışmayabilir.

WhatsApp’ın Mark Zuckerberg himayesi altında ki başarıları hakkında düşüncelerinizi bizlere bildirebilirsiniz. Bakalım ilerleyen ünlerde ne gibi özellikler bizleri bekliyor olacak?

Yorum Bırakın